TWITTER FACEBOOK
| | | |

Artık Onların da Okulu Olacak

Turgutlu Belediyesi, ilçede yaşayan sokak hayvanlarını okullardaki öğrenciler ile buluşturacak ‘Benim de Okulum Var” projesi kapsamında köpek kulübesi imalatlarını tamamladı. Öğrencilere hayvan sevgisini, merhamet ve sorumluluk duygusu aşılayacak olan projede hazırlanan kulübeler gönüllü okullara dağıtılarak öğrenciler tedavisi tamamlanmış sokak hayvanlarını okullarının bahçesinde yetiştirme imkanı bulacak. (11.05.2018 - 08:56)

Artık Onların da Okulu Olacak

Turgutlu Belediyesi, ilçede yaşayan sokak hayvanlarını okullardaki öğrenciler ile buluşturacak ‘Benim de Okulum Var” projesi kapsamında köpek kulübesi imalatlarını tamamladı. Öğrencilere hayvan sevgisini, merhamet ve sorumluluk duygusu aşılayacak olan projede hazırlanan kulübeler gönüllü okullara dağıtılarak öğrenciler tedavisi tamamlanmış sokak hayvanlarını okullarının bahçesinde yetiştirme imkanı bulacak.

“Benim de Okulum Var” projesi kapsamında, Turgutlu Belediyesi tarafından kedi ve köpekler için kulübe imalatları gerçekleştirildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait şantiyede Hayvanları Koruma Derneği’ne teslim edilen kulübeler, öğrenciler ile sokak hayvanlarını buluşturacak proje kapsamında gönüllü okullara dağıtılacak. Projenin uygulanmasıyla birlikte öğrencilerin hayvan sevgisinin pekiştirileceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Benim de Okulum Var” isimli projede öğrencilerimizi sokak hayvanları ile buluşturmaya hazırlanıyoruz. Projeye katılım sağlayacak okullarımıza şantiyede yapımını tamamladığımız kulübeleri teslim ediyoruz. Diğer yandan gönüllü okullarımızın sorumluluğunu üstlenerek yetiştirecekleri sokak hayvanlarını da yine Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezimiz’den aşıları ve bakımı yapılmış olacak teslim edeceğiz. O okul o hayvanın yuvası, öğrenciler de o hayvanın ailesi olacak. Kulübelerimizi imal eden Fen İşleri Müdürlüğümüz’e, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz Hayvan Tedavi ve Bakım Merkezi çalışanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Turgutlu Kaymakamlığı, Turgutlu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği’nin işbirliği içerisinde gerçekleştirilen proje kapsamında projeye katılmak isteyen okullar Proje Yürütme Kurulu’nun okullarını ziyaret etmesini talep ederek, proje hakkında bilgi alabilecek.

GÖSTER