TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Şirin, “Çocuklar Yarının Büyükleri Geleceğimizin Teminatıdır”

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile T.B.M.M'nin 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin demokrasinin, milli devlet ve geleceğimizin en büyük güvencesi olduğunu ifade eden Başkan Şirin, “Bu güvencenin toplumsal dayanağı geleceğimizin emanetçisi, pırıl pırıl çocuklarımızdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine dair inancımızla tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum” dedi. (21.04.2017 - 11:04)

Başkan Şirin, “Çocuklar Yarının Büyükleri Geleceğimizin Teminatıdır”

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile T.B.M.M'nin 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin demokrasinin, milli devlet ve geleceğimizin en büyük güvencesi olduğunu ifade eden Başkan Şirin, “Bu güvencenin toplumsal dayanağı geleceğimizin emanetçisi, pırıl pırıl çocuklarımızdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine dair inancımızla tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıldönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşku ve gururla kutlayacaklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi, “Bundan 97 yıl önce, tarihler 23 Nisan 1920'yi gösterirken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk çağdaş hukuk devletinin temellerini atmış, Türk Milleti'nin aydınlığa çıktığı bu önemli günü, çağdaş yarınların güvencesi çocuklarımıza kutlu bir armağan olarak atfetmiştir. İşte bugün açılışının 97. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin, milli devletimizin ve geleceğimizin de en büyük güvencesi; bu güvencenin toplumsal dayanağı ise geleceğimizin emanetçisi, pırıl pırıl çocuklarımızdır. Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihî bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir. Atatürk'ün Türk Çocukları'na armağan ettiği bu bayram, güncel yorumuyla artık dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır. İnancımız odur ki Atatürk'ün açtığı çağdaş ve aydınlık yolda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti'nin çocukları, dün olduğu gibi bugün de yarın da bayrağımızı en ileriye götürecek azim ve kararlıkla yetişmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle 97. yıllık dev fidan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümünü ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar meclisimizde emeği tüm meclis üyelerini en derin saygı ve rahmetle anıyor; Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz'e ve dünyaya aydınlık yarınlar diliyorum”

 

GÖSTER