TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Şirin’e ‘Kent Müzesi’ Sürprizi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 42. Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Gerek ülkemizin dört bir yanındaki turizme dair, gerekse ilimize dair pek çok kültürel değerin yansıtıldığı programda Başkan Şirin’e Üzümcüler Konağı Kent Müzesi’nin maketiyle sürpriz yapıldı. (18.04.2017 - 18:48)

Başkan Şirin’e ‘Kent Müzesi’ Sürprizi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 42. Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Gerek ülkemizin dört bir yanındaki turizme dair, gerekse ilimize dair pek çok kültürel değerin yansıtıldığı programda Başkan Şirin’e Üzümcüler Konağı Kent Müzesi’nin maketiyle sürpriz yapıldı.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bir program düzenlendi. Programa Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri de katıldı. Mehter Takımı’nın birbirinden özel marşlarıyla yapılan gösteri büyük beğeni toplarken, okul korosunun şarkılarına hep birlikte eşlik edildi. Gerek Türkiye’nin dört bir yanındaki kültürel zenginliklerin gerekse Turgutlu’nun kültürel mirasının hatırlatıldığı programda açılışına yaklaşılan Turgutlu Kent Müzesi’nin maketi büyük beğeni topladı. Başkan Şirin’in memnuniyet duyduğu maketin son derece muazzam bir çalışma olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Değerli öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Her maket birbirinden güzel tasarlanmış. Ancak memleketimize bir imza bırakacağımızı düşündüğümüz Kent Müzesi maketibizleri çok mutlu etti. Açılışı için gün saydığımız Üzümcüler Konağı Kent Müzemiz’in böylesine güzel tasvir edilmesinden memnuniyet duyuyorum. Emeği geçen herkese çok teşekür ederim” dedi.GÖSTER