TWITTER FACEBOOK
| | | |

Muhteşem Spor Kompleksi İçin İlk Kazma Vuruldu

Turgutlu Belediyesi’nin Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapacağı Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu için ilk kazma vuruldu. Hafriyat çalışmalarının başladığı Ergenekon Mahallesi’ndeki alanda Turgutlu gençliğine yakışır bir spor kompleksinin yükseleceğini müjdeleyen Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Turgutlumuz’un önemli bir kazancı olacak ve yaklaşık 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak spor kompleksimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi. (31.05.2016 - 15:30)

Muhteşem Spor Kompleksi İçin İlk Kazma Vuruldu

             Turgutlu Belediyesi’nin Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapacağı Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu için ilk kazma vuruldu. Hafriyat çalışmalarının başladığı Ergenekon Mahallesi’ndeki alanda Turgutlu gençliğine yakışır bir spor kompleksinin yükseleceğini müjdeleyen Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Turgutlumuz’un önemli bir kazancı olacak ve yaklaşık 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak spor kompleksimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

              Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Turgutlu gençliğine verdiği bir söz daha yerine getiriliyor. Bu kapsamda merakla beklenen Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’nun ihalesi tamamlanarak tesisin yükseleceği alanda hafriyat çalışmaları başladı.  Spora ve sporcuya tam destek düşüncesinden hareketle ilçede yükselecek spor kompleksinin halkın spor alanındaki beklentiyi karşılayacağını, Turgutlu’nun geleceğine yapılan en büyük yatırımlar arasında yerini alacağını söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin çalışmaların hayırlı olmasını diledi.

“Yatırımlarımızla Çıtayı Yükseltiyoruz”

            Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’na yönelik açıklama yapan Başkan Şirin, şunlara yer verdi, “Biz Turgutlu’nun sporun her alanında yıllardır süregelen başarı çıtasını biliyoruz. Bu çıtayı Ege Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de ses getirecek noktaya taşımak adına büyük bir ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz spor kompleksini hayata geçirmek için girişimde bulunduk. Belediye Meclisimizce de kararını aldığımız projeye dair Büyükşehir Belediyesi’nin eşfinansman desteğini aldık. İlk adımları attığımız bu önemli tesise yönelik bugün geldiğimiz noktada projenin yapılacağı alanda ilk kazma vuruldu”

14 Bin Metrekarelik Alanda Dev Spor Kompleksi

           Turgutlu Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu Projesi’nin 14 bin 325 metrekarelik alanda yükseleceğini söyleyen Başkan Şirin, “Tesiste yarı olimpik bir yüzme havuzu olacak. Ayrıca 500 kişilik basketbol sahası, farklı aktivite alanları, dinlenme ve idari bölümler ile ferah ve geniş bir peyzaj alanına sahip olacak. Öngörülen inşaat süresi 7 ay gibi kısa bir süre. Elbette bu kompleks Turgutlumuz’un sporla çok daha fazla anılmasına imkan sağlayacak dev bir yatırım olarak yine Turgutlu’nun kazancı olacak. Bu anlamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve ekibine, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Spor kompleksimiz şimdiden başta gençlerimiz ve çocuklarımız olmak üzere tüm Turgutlu’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

GÖSTER