TWITTER FACEBOOK
| | | |

Tarihi Mekan Bir Kültür Etkinliğine Daha Ev Sahibi Oldu

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 25 yıllık eğitimci hayatını ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabıyla taçlandıran Bayram Ali Çelikten’in ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabının tanıtım ve imza programına katıldı. Restorasyonunun ardından kapılarını kültür sanat programlarına açan eski belediye hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte Çelikten’i kutlayan Başkan Şirin, “Değerli Bayram Hocamız’ın bugün imzalayacağı şiir kitabını yıllar sonra yine elimize aldığımızda bu güzel günü anmak en büyük arzumuz, dileğimizdir. Bu güzel başlangıcın devam etmesini diliyor, kendisini gönülden kutluyorum” dedi. (05.05.2018 - 16:23)

Tarihi Mekan Bir Kültür Etkinliğine Daha Ev Sahibi Oldu

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 25 yıllık eğitimci hayatını ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabıyla taçlandıran Bayram Ali Çelikten’in ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabının tanıtım ve imza programına katıldı. Restorasyonunun ardından kapılarını kültür sanat programlarına açan eski belediye hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte Çelikten’i kutlayan Başkan Şirin, “Değerli Bayram Hocamız’ın bugün imzalayacağı şiir kitabını yıllar sonra yine elimize aldığımızda bu güzel günü anmak en büyük arzumuz, dileğimizdir. Bu güzel başlangıcın devam etmesini diliyor, kendisini gönülden kutluyorum” dedi.

Turgutlumuz’un tanınan eğitimcilerinden Bayram Ali Çelikten, kaleme aldığı ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Turgutlu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkanı Turgay Şirin, MHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Ender Solhan, CHP İlçe Başkanı Yakup Çilel, İyi Parti İlçe Başkanı Nilay Yaşır, sendika ve dernek temsilcileri, öğrenciler, veliler ve edebiyatseverler katıldı. Oldukça katılım sağlanan etkinlikte yaptığı konuşmada kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Turan ve Başkan Şirin’e teşekkür eden Çelikten, “Bugün burada olmanızdan memnuniyet duyuyorum. Kitabıma verdiğim emekte benim tüm duygularımı paylaşan değerli ailelerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Desteğiniz ve katkınız için teşekkür ederim” dedi. Kürsüde konuklara seslenen Kaymakam Turan da Çelikten’i tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

“Tebrik Ediyor Başarının Devamını Diliyorum”

Çelikten’in ardından söz alan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de konuşmasında şunlara yer verdi, “Bayram Ali Çelikten Hocamız’ın gönlünü, ruhunu, sevincini, hüznünü kaleme alarak bugün bizleri bir araya getirdiği ‘Bulutlara Su Serptim’ adlı şiir kitabının imza ve tanıtım toplantısına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Öncelikle Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile tarihe saygı projeleri arasında emek verdiğimiz, restorasyonuyla hayata döndürdüğümüz Eski Belediye Hizmet Binamızın tarihi atmosferinde, böylesi güzel bir vesileyle sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elbette Bayram Ali Ağabeyimiz Turgutlumuz’un tanınan simalarından, sevilen saygın bir kişilik olarak gönlümüzde ayrı bir yerde. Ancak edebiyata olan tutkusu ve kendisine ayrı bir kişilik kazandıran şiir yazma yeteneğiyle de eğitmenliğine ayrı bir değer katarak bizleri mutlu ediyor. Kendisinin heyecanına da birebir şahit olarak kendisinin sevincini ve gururunu yürekten paylaşıyorum. Burada en önemli nokta kendisinin 25 yıldır kutsal bir görevi yerine getirerek öğretmen kimliğiyle evlatlarımıza güzel bir örnek oluşturmasıdır. Bu açıdan da Değerli Hocamızı ayrıca tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bugün imzalayacağı şiir kitabını yıllar sonra yine elimize aldığımızda bu güzel günü anmak en büyük arzumuz, dileğimizdir. Diğer yandan bu başlangıcın da devam etmesini, yeni kitapların hayat bulmasını isteriz. Bu konuda bugün olduğu gibi yarın da desteklerimizi esirgemeyiz. Bu çok değerli kitabı okuyalım, okutturalım, elden ele paylaşalım. Çünkü bu değer hepimizin. Onu gelecek nesillere aktarmak da bizlerin görevi olmalı. Sözlerime son verirken, bugün Bayram Ali Çelikten hocamızı yalnız bırakmayan başta kıymetli ailesi olmak üzere, Değerli Kaymakamımıza, değerli protokol üyelerimize ve sevgili dostlarımıza teşekkür ediyorum. Edebiyatla kalın, şiirle yaşayın” dedi. Konuşmaların ardından Çelikten, davetliler ve öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖSTER