TWITTER FACEBOOK
| | | |

Turgutlu Demokrasi Nöbetinde Vatanına Sahip Çıktı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında darbe girişimden alnın akıyla zaferle çıkan Türk Milleti, zaferin birinci yılında 15 Temmuz akşamı yine demokrasi nöbeti tuatarak, vatanına sahip çıktı. (16.07.2017 - 17:41)

Turgutlu Demokrasi Nöbetinde Vatanına Sahip Çıktı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında darbe girişimden alnın akıyla zaferle çıkan Türk Milleti, zaferin birinci yılında 15 Temmuz akşamı yine demokrasi nöbeti tuatarak, vatanına sahip çıktı.

Turgutlu’da çeşitli etkinliklerle kutlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde, 15 Temmuz Cumartesi günü Koza Pazarı Meydanı'nda başlayan Milli Birlik Yürüyüşü, Demokrasi Şehitleri Alanında sabah namazına kadar tutulan nöbetle devam etti. Koza Pazarında kortej eşliğinde başlayan yürüyüşü Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Emre, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Zafer Özkara İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, Şehir Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, MHP İlçe Başkanı Orhan Sayar, Oda Başkanları, Mahalle Muhtarları, Türkiye Harp Malulü Şehit, Gazi Dul ve Yetimler Derneği Turgutlu Şube Başkanı Gazi Üstteğmen Turgut Gürkaş, Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Turgutlu Şube Temsilcisi Hüsamettin Sağlık, Şehit ve Gazi Aileleri, daire müdürleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde devam eden yürüyüşü katılan binlerce kişi ellerinde Türk Bayrakları ve 249 Şehidin isimleri yazan pankartlarla mehter takımı eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri alanına ulaştı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardınan Kuran-ı Kerim tilavetiyle Şehitlerimize dualar edildi. Düzenlenen programa misafir olarak katılan 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Suat Akıncı’nın annesi Müfide Akıncı ile babası Fevzi Akıncı’ya Kaymakam Uğur Turan tarafından Kuran-ı Kerim hediye edildi. Törenin yürütme kurulu olarak başta Belediye Başkanı Turgay Şirin ile birlikte tüm üyeleri sahneye davet eden Kaymakam Turan, alkışlar eşliğnde Demokrasi Marşı’nı ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte seslendirerek coşkuya ortak oldular. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren demokrasi nöbetinde alanda bulunan vatandaşlar toplu halde sabah namazını kılmasının ardından nöbeti sona erdirdiler.

 

 

GÖSTER