Açılırı Menü
#

Cirit ve Keşkek Festivali 15 Mayıs Pazar Günü

Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Selendililer Derneği tarafından Cirit ve Keşkek Festivali 15 Mayıs Pazar günü Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanı 2. Etabında gerçekleşecek.

Kentte düzenlediği yağlı güreş, deve güreşi, rahvan at yarışları etkinlikleri ile gelenekleri yaşatan Turgutlu Belediyesi, Cirit ve Keşkek Festivali için son hazırlıklarını gerçekleştiriyor. Turgutlu Selendililer Derneği işbirliğiyle yapılacak olan Cirit ve Keşkek Festivali’nde 4 takım kıyasıya mücadele edecek. Bununla birlikte katılımcılara keşkek ikramı da yapılacak.

Cirit ve Keşkek Festivali kapsamında kortej de düzenlenecek. 15 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da Orta Park Saat Kulesi önünden başlayacak olan kortej, Akçakmak Yolu, Çamlıca Yolu, Kervan Yolu güzergahlarından devam ederek Eski Manisa Yolu’nda sona erecek.

Cirit ve Keşkek Festivali, 15 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Vadisi Rekreasyon 2. Etabında gerçekleşecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu Selendililer Derneği ile birlikte gerçekleştireceğimiz festivalde ata sporumuz olan cirit kültürü ve geleneğini Turgutlu’muzda yaşatacağız. Üç yıldır düzenlediğimiz organizasyonlar vesilesiyle vermiş olduğumuz sözü tutarak geleneklerimizi Turgutlu’muzda yaşatmanın mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Cirit ve Keşkek Festivalimize davet ediyorum” dedi.