Açılırı Menü
#

Turgutlu, “Cirit ve Keşkek Festivali” ile Şenlenecek

Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Selendililer Derneği işbirliğiyle Cirit ve Keşkek Festivali düzenlenecek. Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanı 2. Etap’ta gerçekleştirilecek festival, 15 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da başlayacak.

Düzenlediği organizasyonlarla gelenekleri yaşatan Turgutlu Belediyesi, Cirit ve Keşkek Festivali’ne hazırlanıyor. Geleneksel atlı sporların başında gelen cirit müsabakalarının yapılacağı festivalde heyecan dolu dakikalar yaşanacak. Dört takımın yarışacağı festivalde keşkek ikramı da yapılacak. Cirit ve Keşkek Festivali, 15 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Vadisi Rekreasyon Alanı 2. Etap’ta gerçekleşecek.

Cirit ve Keşkek Festivali kortejle başlayacak

Cirit ve Keşkek Festivali kapsamında kortej yürüyüşü de düzenlenecek. 15 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da Orta Park Saat Kulesi önünden başlayacak olan kortej, Atatürk Bulvarı, Çamlıca Yolu, Kervan Yolu üzerinden devam ederek Eski Manisa Yolu’nda sona erecek.

“Geleneklerimizi yaşatmaya devam ediyoruz”

Cirit ve Keşkek Festivali’ne tüm Turgutlu halkını davet eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu’muzda farklı etkinliklerle geleneklerimizi doyasıya yaşatmaya devam ediyoruz. Turgutlu Selendililer Derneği ile birlikte ata sporumuz olan cirit müsabakalarına ev sahipliği yapacağız. 15 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz ve gün boyu birbirinden keyifli, heyecanlı yarışları izleyeceğimiz festivalimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.