TWITTER FACEBOOK
| | | |

Akçakmak’ta İşler Yolunda

Cadde boyu esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Şirin, kente değer katacak çalışmalarla halkın hizmetinde olduklarını belirterek, “Alt yapısı tamamen yenilenen Akçakmak Yolu’nda üst yapı çalışmalarının başlaması ortaya güzel bir tablo çıkarırken, sağolsunlar esnafımızın da hemşerilerimizin de memnuniyetini duymak bizlere güç verdi. En kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalarla bölgemiz ışıl ışıl bir görünüme kavuşacak” dedi. (23.10.2017 - 18:32)

Akçakmak’ta İşler Yolunda

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Prestij Caddeleri Projesi kapsamında yapımı devam eden Akçakmak Yolu’ndaki çalışmalarını yerinde inceledi. Cadde boyu esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Şirin, kente değer katacak çalışmalarla halkın hizmetinde olduklarını belirterek, “Alt yapısı tamamen yenilenen Akçakmak Yolu’nda üst yapı çalışmalarının başlaması ortaya güzel bir tablo çıkarırken, sağolsunlar esnafımızın da hemşerilerimizin de memnuniyetini duymak bizlere güç verdi. En kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalarla bölgemiz ışıl ışıl bir görünüme kavuşacak” dedi.

Turgutlu’da değişim ve gelişime katkı sunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Prestij Caddeler Projesi kapsamında Akçakmak Yolu’ndaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar, Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur, Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala, Zabıta Müdürü Bülent Gökmen ile Prestij Caddeler Projesi kapsamında yapımı devam eden Akçakmak Yolu’nda incelemelerde bulundu. Vatandaşlar ve esnafla bir araya gelen Başkan Şirin, kendileriyle kısa sohbetler gerçekleştirdi. Kimi esnafın çay ikramını geri çevirmeyen Başkan Şirin, ağırlamalarından dolayı kendilerine teşekkür etti, mevcut alanda çalışan personele kolaylıklar diledi.

Başkan Şirin “Güzellikler Ortaya Çıkıyor”

Akçakmak Yolun’da parke taşı çalışmalarının başladığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin “Prestij Caddeler Projesi kapsamında Akçakmak Yolu üzerinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce MASKİ tarafından alt yapısı tamamlanan ve içme suyu hattu ile kanalizasyon çalışması gerçekleşen Akçakmak yolu üzerinde artık parke taşı çalışmaları da başladı. Kaldırım genişliklerine önem verdiğimiz caddelerimizde hem vatandaşlarımız, hem de engelli vatandaşlarımız daha rahat edebilecekler. Modern kent bilinci içersinde artık araçların değil yayaların yaşam alanların daha fazla olduğunu görüyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Caddelerin çökmemesi adına alt yapıların tamamlanmasının ardından zemine beton atımı gerçekleştirdik. Amacımız uzun yıllar bu caddelere dokunulmamasıdır. Kaldı ki sağlıklı ve kaliteli bir alt yapı yapıldı. Esnaf kardeşlerimiz biraz sıkıntı çekmiş olabilir ama az kaldı. Bu noktada elbette onlara sabırları için teşekkür ediyorum. Bittiğinde vatandaşlarımızın 24 saat boyunca keyifle bulunacağı bir cadddeye sahip olacağız. Sadece Akçakmak değil diğer bütün Prestij Caddelerimiz de bu yönde olacak. Akçakmak Yolu kısa bir süre sonra hizmete açılacak. Şimdiden Turgutlu’muza hayırlı olsun”dedi. Cadde üzerinde esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Şirin’e çalışmalardan dolayı vatandaşlarda ayrıca teşekkür etti.

 GÖSTER