TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Akın’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Turgutlu Belediye Belediye Başkanı Çetin Akın, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' ünvanı ile 'Mareşal’ rütbesi verilişinin 98. yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın, “Gazilik vatan,bayrak ve millet sevgisinin sembolü, Gaziler gururumuzdur” dedi. (19.09.2019 - 08:44)

Başkan Akın’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Turgutlu Belediye Belediye Başkanı Çetin Akın, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' ünvanı ile 'Mareşal’ rütbesi verilişinin 98. yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın, “Gazilik vatan,bayrak ve millet sevgisinin sembolü, Gaziler gururumuzdur” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1921 yılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' ünvanı ile 'Mareşal’ rütbesi verilişinin 98. yıldönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururu içinde olduklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alarak göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin bu önemli gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Millet olarak şanlı bayrağımız altında, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak; bunu, dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta, bugün de terörle mücadelede vatanın müdafaası ve dünya barışı için şahadete ulaşan, gazi olarak dönen kahraman evlatlarımızın vatan perverliklerine borçluyuz. Gaziler günü vesilesiyle, başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını ortaya koyan kahraman Türk Askeri’ni, aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğimiz şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine saygılarımı sunuyorum. Gazilik ,vatan,bayrak ve millet sevgisinin sembolü, Gaziler gururumuzdur” dedi.