TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Ergün ve Başkan Şirin Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlulu mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantıda, Turgutlu’ya yaptıkları yatırımların bedelinin 274 Milyon TL’ye ulaştığının altını çizen Başkan Ergün, “Bu rakam Değerli Turgay Başkanımız’ın hizmet ve yatırımlarıyla çok daha yükseliyor. Bizler siyasi söylemlerle vakit geçirmedik. Sadece işimize baktık. Turgutlu’da da Manisa’nın diğer ilçelerinde de yalnızca halkımıza hizmet noktasında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda Başkan Ergün ve Başkan Şirin’e mahallelerinin isteklerini ileten mahalle muhtarları da bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür etti. (23.11.2018 - 10:59)

Başkan Ergün ve Başkan Şirin Muhtarlarla Bir Araya Geldi

 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlulu mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantıda, Turgutlu’ya yaptıkları yatırımların bedelinin 274 Milyon TL’ye ulaştığının altını çizen Başkan Ergün, “Bu rakam Değerli Turgay Başkanımız’ın hizmet ve yatırımlarıyla çok daha yükseliyor. Bizler siyasi söylemlerle vakit geçirmedik. Sadece işimize baktık. Turgutlu’da da Manisa’nın diğer ilçelerinde de yalnızca halkımıza hizmet noktasında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda Başkan Ergün ve Başkan Şirin’e mahallelerinin isteklerini ileten mahalle muhtarları da bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Düzenlenen toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa Büyükşehir Meclis Üyesi Hayriye Hızal Kaygısız, daire başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Cemal Gürefe, Turgutlu Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürel, Turgutlu Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Lenger, Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kara ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantı öncesi MASKİ Genel Müdürlüğünün sergisi gezildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürel, ilçeye kazandırılan yatırımlar nedeniyle Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti. Ardından Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin konuştu. Başkan Şirin, “Hepinizin malumu 2014 Yerel Seçimleri sonrasında Manisa’nın büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte tüm yerel idari sistemde önemli değişiklikler yaşandı. Her iki belediye olarak, il özel idaresi ve köylere hizmet götürme birliklerinin sahada bıraktığı boşluğu çok iyi kapattığımıza ve sayısı 22'den 61'e çıkan mahallelerimizde üzerine koyarak farklı sorunlara kalıcı çözümler getirdiğimize inanıyorum. Bu da elbette MASKİ de dahil olmak üzere kurumlar arası uyum ve işbirliği neticesinde gerçekleşti. Biz 'kervan yolda düzülür' mantığıyla hareket etmedik. Acil ihtiyaçlara yönelik, öncelik sıramızı belirleyerek, planlı ve programlı şekilde hareket etmeye gayret ettik. Ancak inanın hiçbir şey bizler için kolay olmadı. Nasıl ki 2009 yılında Değerli Başkanım Manisa'da göreve gelir gelmez ciddi bir borç yükü ile mücadele ederek diğer yandan halkın beklentisini karşılayacak hizmet ve yatırımları hayata geçirmeye çalışırken, bizler de 2014 yılında radikal kararlar alarak cesur hamlelerle halkımızın beklentisine hızlı bir şekilde cevap vermeye çalıştık. Bu süreçte de mali açıdan girdiğimiz dar boğazı dillendirmeden, geçmişte yapılanlara 'Allah taş üstüne taş koyandan razı olsun' dedik. Yalnızca bugün 165 bini bulan nüfusuyla bizlerden hizmet bekleyen vatandaşlarımızı göz önünde bulundurarak çalışmanın çaba ve gayretinde bulunduk. Bu çaba ve gayretimiz elbette Büyükşehir Belediye Başkanımız'ın ilçemize verdiği önem ve değerle taçlandı. Geçen hizmet sürecimizde Turgutlumuz 17 ilçe arasında en çok yatırım alan, tabiri caizse 'aslan payını' kapan ilçe oldu. Bunun da büyükşehir yasasının eksilerini uyum ve işbirliğimiz sayesinde bertaraf ettiğimizin bir göstergesi olduğu kanaatini taşıyorum” dedi.

Açılış ve Temel Atma Törenlerine Değindi

Konuşmasında Turgutlu’nun açılış ve temel atma törenlerine değinen Başkan Şirin, “Geriye baktığımızda Turgutlu'da 3 büyük açılış ve temel atma töreni gerçekleştirdik. 2016 yılında toplamda 15 Milyon TL değerinde yatırımlarımızı hizmete açtık. Bunlar şehrimizin farklı noktalarında nefes aldıran hizmetlerdi. Şehitler Mahallesi’nde yer alan Cumartesi Kapalı Pazaryeri Otopark ve Meydanı, Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan Gardalya Sokak Yenileme Çalışması, Ergenekon Mahallesi'nde Yeni Hüdavendigar Park, Turan Mahallesi'nde Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi, İstiklal Mahallesi'nde Gıda Bankası, Urganlı Mahallesi'nde Yenilenen Yol, Eski Manisa Yolu Düzenleme Çalışması. Diğer yandan daha bir yıl olmadı; 2017 Kasım ayında 81 proje 297 Milyon Türk Lirası değerindeki hizmet ve yatırımları Allahın izniyle ilçemize kazandırdık. Değerli Muhtarlarım; özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum. 297 Milyon çok ciddi bir rakam ve bütçedir. İçerisinde Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu'ndan, Mimar Sinan Caddesi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Çalışmasına, Eski Belediye Binası restorasyonundan Avşar-Akçapınar-İzzettin Düğün Salonlarına, Kent Müzemiz'den, 3 adet çocuk kültür sanat merkezimize, 319 bin metrekare parke taşı döşemesinden, Irlamaz Rekreasyon Alanı Yenilemesine, Irlamaz-Akçapınar-Hacıisalar-Kabaçınar-Karaköy-Kuşlar-Ören-Yunusdere-Çepibektaş alt yapı çalışmalarına, Kabaçınar-Urganlı ve Selvilitepe İtfaiye Müfrezelerinden 111 sokak yenilemelerimize kadar saymakla bitiremediğimiz üzere çok farklı ama birbirini tamamlayan, 61 mahallemize doğrudan hizmet ve yatırımları hayata geçirdik. Diğer yandan çok şükür şuan bulunduğumuz salondan baktığımızda Turgutlu'da hayal dahi edilemeyen dev bir projenin sonuna geldiğimizi görebiliyoruz. Törenimizde Alparslan Türkeş Kavşağı'nın temelini atmıştık, ne mutlu ki daha bir yıl olmadan gelinen nokta ortadadır. Ki Sayın Başkanım da ifade edeceklerdir Türkiye böylesi dev yatırımlar için öngörülen süre daha fazladır” dedi.

Turgutlu’ya İki Büyük Çevresel Yatırım

Konuşmasında Turgutlu’nun iki büyük çevresel yatırımına değinen Başkan Şirin, “İlçemizin geleceğini garanti altına alan iki büyük yatırımdan kısaca bahsetmek, hatırlatmak istiyorum. Biri sizlerle de açılıştan sonra özellikle detaylı inceleme gezisi gerçekleştirdiğimiz Atık Su Bertaraf Tesisimiz. Bereketli Turgutlu Ovamız'ın olmazsa olması, ancak bugüne dek önem verilmemiş olan ve yine hayal olarak nitelendirilen bu dev tesis ne mutlu ki Cengiz Başkanımın özellikle üzerinde titizlikle durduğu bu dev yatırım Manisa'daki tüm ilçelerden önce bizim ilçemizde hayata geçti. Gözle görülebilir mesafede olmayan Atık Su Bertaraf Tesisimiz yakın vadede verdiği hizmetle toprağımızı, suyumuzu ve halk sağlığımızı garanti altına almış olmakla beraber öneminin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla hissedileceğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bir diğer çevresel yatırım da Katı Atık Transfer İstasyonumuz. Büyükşehir Belediyemiz'in merkezde hayata geçirdiği Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nin ilçemizdeki kolu olan istasyonumuzla vahşi depolama sistemini ki gelişen şehirlerin terk ettiği yöntemden bizler de kurtulduk. Suyumuzu nasıl garanti altına aldıysak gelecek nesillerimize daha yaşanılabilir bir Turgutlu bırakabilmek adına toprağımızı da havamızı da garanti altına almış olduk. Bizler birbirimizi tamamlayıcı hizmetleri gerçekleştirdik. Bugün şehir merkezimizde inci gibi gerdanlıkla saran Akçakmak, 7 Eylül, Piyaleoğlu, Fatih Prestij Caddeleri hayata geçerken, bizler de 111 sokağımızı komple parke taşıyla döşedik. Aşevi ve Hayır Merkezimiz'i Gıda Bankasıyla, Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezimizle güçlendirdik, sosyal yardımlaşma hizmetlerimizi çok daha kaliteli ve hakkaniyetle yerine getirdik. MABEM'i TURBEM'le taçlandırdık. Ve en nihayetinde bugün geldiğimiz noktada Alparslan Türkeş Kavşağımız'ın tamamen bitmesine müteakip Ergenekon Kavşağı'nın temelini atacak aşamaya geldik. Allah nasip ederse resmi prosedür sürecini tamamladığımız projemizin temelini yeni yılda atmış olacağız. Burada en önemli konu elbette can ve mal kayıplarımızın önüne geçiyor olmamızdır. Nasıl ki Alparslan Türkeş Kavşağı Turgutlu için bir hayaldi ve gerçeğe dönüştü, Ergenekon Kavşağı hayalini de gerçeğe dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Turgutlu Kabuğunu Kırdı

Başkan Şirin sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Sen, ben, o, bu, şu ayrımı yok. Hepimiz bu bilinçleyiz. Vatandaşımıza hizmet için görevlerimizin başındayız. Hepimiz Manisa'da hepimiz Turgutlu'da yaşıyor, nefes alıyor, hayatımızı idame ettiriyoruz. Zorluklarla mücadele ediyor, nihayetindeki mutluluğu da birlikte paylaşıyoruz. Elbette söz ettiğim yatırım ve hizmetler dile kolay. Saymakla bitmez. Ancak gelinen noktada çok şükür 61 mahalleye dokunduk. Bunu vatandaşımız da idrak ediyor, görüyor, değerlendirerek kararını veriyor. Bazen acımasızca eleştirilere göğüs gerdik. Geçen hafta Güney-Kuşlar, Yunusdere ve Karaköy Mahallemizi ziyaretimde de ifade ettim; günümüzü göz boyayarak geçirmedik. Mahallemiz güzel görünsün de alt yapı nasılsa görünmüyor diyerek çiçek ekmedik. 10 liralık iş varsa bunun 7 lirasını toprağa yatırmaktan imtina etmedik. 'Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz' dedik. Zorlandık, zaman zaman halkımızdan tepki aldık, ancak nihayetinde vatandaşımız çamurunu gördüğü yolundan parke taşıyla döşenmiş, aydınlatması yapılmış halde geçerken 'bir allah razı olsun, beklediğimize değdi' diyorsa bizler doğru yoldayız. Sabrın sonu selamettir diyen, destek veren herkesten Allah razı olsun. Burada sadece iki örnek verdim ama biliyorum ki muhtarlarımız bizlerin hizmetlerini, zorluğuyla güzelliğiyle kalitesiyle vatandaşımız nezdindeki karşılığını görüyor. Turgutlumuz artık kabuğunu kırdı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte tüm imkanlarını seferber ederek, canla başla ilk günkü heyecanıyla çalışmanın gayretinde olduk, Allahın izniyle olmaya devam edeceğiz. Mutlu bir Turgutlu, yaşanılabilir bir Turgutlu inşaa etmekten öte bir gayretimiz olmadı, olamaz. Bunun da en güzel örnekleri az evvel saymakla bitiremediğim yatırım ve hizmetlerimizdir. Bu anlamda Turgutlumuz'a verdiği desteklerden, verdiği önemden dolayı Değerli Ağabeyim Sayın Başkanım Cengiz Ergün'e teşekkür ediyorum. Turgutlu'daki değişimi ve gelişimi el birliğiyle, gönül birliği ile gerçekleştirmenin ve gerçekleştirecek olmanın memnuniyetini yaşadığımızı bir kez daha belirtmek istiyorum”

“Altyapı Hizmeti Yapmaktan Kaçıyorlar”

Toplantıda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de söz aldı. Manisa’nın ilk defa 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyleyen ve Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kuruluş aşamasından bahseden Başkan Ergün, “17 ilçemiz ve 1088 mahallemiz bizden hizmet bekliyordu. Altyapısı olmayan, kanalizasyonu bulunmayan, yolu bozuk, köprü ihtiyacı olan mahallelerimiz, köylerimiz olduğunu üzülerek gördük. Dedik ki, Manisa’da yaşayan her vatandaşımız merkezde ne varsa aynı hizmeti alsın. Tabi altyapı olmadan çalışma yapmak, günübirlik siyasetçilerin işidir dedik. Bizler geleceğimize yatırım yapalım, çocuklarımız temiz su içsin, kanalizasyon hatlarını yenileyelim bulaşıcı hastalıklar olmasın dedik ve büyük bir altyapı yatırım hamlesi başlattık. Belediye isimleri vermeyeceğim, hepsi meslektaşım. Ancak birçok belediye başkanı altyapı hizmeti yapmaktan kaçıyor. Bunun aksine biz oy kaygısı gütmeden paslanmış borulardan, içler acısı halde olan su depolarından halkımız su içmesin düşüncesiyle bunların yenilemelerini yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızda ortaya çıkan eski boruları, boruların ve depoların içinden çıkanları zaten sergilemiştik bunları hepiniz gördünüz ve biliyorsunuz” dedi.

“Turgutlu Bu Zamana Kadar Boş Verilmiş”

Turgutlu’nun altyapı konusunda eksiği ve şanssızlığının çok olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, “Ne yazık ki bu zamana kadar görülmemiş ya da boş verilmiş bilemiyoruz. Kimseyi suçlamak gibi bir niyetimiz de yok tabi, ancak Manisa merkezine yakın böylesi önemli bir ilçenin altyapısı, kanalizasyon hattı, yağmur suyu hattı ve arıtma tesisi gibi sorunlarının büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olması gerektiğini düşünüyorum. Yine de bunlarla vakit geçirmeden hızla kollarımızı sıvadık ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla Turgutlu’muzun muhtelif mahallelerine yaptığımız plan dahilinde gerekli altyapı çalışmalarını kazandırmanın gayretini gösterdik. Manisa’mızın metropol ilçesi olan Turgutlu’nun büyüyen nüfusuna hitap edecek modern atık su arıtma tesisini 46 milyon liraya ilçemize kazandırdık” diye konuştu.
“Gelecek Seçimleri Değil, Gelecek Nesilleri Düşünüyoruz”

Suyun çok önemli bir kaynak olduğunu ve hızla tüketildiğini söyleyen Başkan Ergün, “Bu tür önemli ve modern arıtma tesislerini yapmak ve işletmek de oldukça masraflı bir iş. Ama bunları bir kenara bırakırsak, bu tesisler atık suyun geri dönüşümü için oldukça faydalı. Bu yatırımları yapıyoruz çünkü gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir Manisa bırakmak istiyoruz. Eğer arıtma tesislerini yapmazsak, zaten kısıtlı olan Manisa’nın içme suyuna atık suların karışması demek, bu ciddi bir çevre felaketi anlamına geliyor. Bunu düşünerek atık su arıtma tesislerini bedeli ne olursa olsun ihtiyaç olan tüm ilçelerimizde bir bir hayata geçirdik. Çünkü biz gelecek seçimleri düşünerek değil, gelecek nesillerimizi düşünerek hareket ediyoruz” dedi.

Altyapı Çalışmalarını Anlattı

Altyapı, kanalizasyon, içme suyu hattı düzenlemeleri kapsamında başlatılan 101 Mahalle Projesi’nden bahseden Başkan Ergün, “Irlamaz, Akçapınar, Hacıisalar, Kabaçınar, Karaköy, Ören ve Yunusdere Mahallelerimizin 62 Kilometre İçme Suyu ve Kanalizasyon Hattı yapıldı. Ören Mahallemizdeki fosseptiğin hat bağlantısı yapıldı ve Karaköy Mahallemizdekinin de temel betonu atıldı. Bu yatırımların toplam bedeli yaklaşık 3 milyon lirayı buluyor. Turgutlu’muzun muhtelif mahallelerinde 55 kilometre içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışması yaptık. 18 kilometreyi bulan dere temizlikleri, MASKİ Pratik ve Sumatik cihazlarının kurulması, içme suyu elektrik tesislerinin yapımı da 330 bin liralık yatırımla tamamlanan çalışmalarımız arasında. 920 bin TL bedelle MASKİ tarafından devam eden 27 adet içme suyu deposu ve 30 adet terfi binasının bakım onarımında yüzde 90’lara geldik. Birçok mahallemizde çalışmaları tamamladık” diye konuştu.

MASKİ Kanalıyla 67 Milyonluk Yatırım

Geride kalan dört buçuk yıllık süre içerisinde sadece MASKİ Genel Müdürlüğü kanalıyla yapılan, yapımı devam eden ve planlanan çalışmaları anlatan Başkan Ergün, “Sadece bu saydığım yatırımların toplam maliyeti 67 milyon lira gibi bir rakama ulaştı. Turgutlu’muza helali hoş olsun. Vatandaşlarımıza fayda sağlayacak bu güzel hizmetlerin hep iyi günler için kullanılması tek temennimdir” dedi.

“Binlerce Vatandaşımıza İlaç Olacak”

Turgutlu’ya kazandırılan dev projeleri de bir bir sıralayan Başkan Ergün, daha sonra D-96 karayolu üzerinde çalışması gerçekleştirilen köprülü kavşak çalışmasına değindi. Başkan Ergün, “Turgutlu’nun kanayan yarası olan D-96 Karayolu’nun (İzmir-Ankara Karayolu) tehlike arz eden iki kavşağıyla ilgili önemli bir projeyi hayata geçirdik. Alparslan Türkeş adını verdiğimiz bu önemli yatırımın birinci etabını Haziran ayında hizmete açmıştık. Yan yol ve bağlantı yolları çalışmaları da devam eden projemizi inşallah Aralık ayında ilçemize kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Tam tamına 75 milyonu bulan bu güzel proje hem Turgutlu merkezine, hem de yolu kullanan binlerce vatandaşımıza ilaç gibi gelecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Ulaşım, Asfalt, Kilit Parke ve Kırsal Hizmet Çalışmalarını Anlattı

İl genelinde başlatılan toplu ulaşımda dönüşüm hamlesi kapsamında Turgutlu’da 3 milyon 400 bin liralık bir yatırımla klimalı, engelli erişimine uygun, kartlı sistemli modern ulaşım araçlarının faaliyete geçirildiğini belirten Başkan Ergün, “Urganlı-Avşar-Dalbahçe-Akköy-Musalar-Karaköy-Baktırlı-Kaynak-Cepnidere mahallelerinden Turgutlu merkezine artık modern araçlarla ulaşım sağlanıyor. İlçemiz genelinde yaptığımız asfaltlama çalışmalarıyla ve köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerimizde yaptığımız parke taşı döşeme çalışmalarıyla hemşerilerimizi yazın tozdan topraktan, kışın çamur deryasından kurtarmayı hedefledik. Bugüne kadar sadece Turgutlu’da 12,5 milyon liranın üzerinde yatırımla 130 kilometrelik asfalt yaptık. Yine ilçe genelinde 13 milyon liraya ulaşan yatırımla 344 bin metrekare parke taşı döşemesi gerçekleştirdik. Üreticimize destek olmak için fidan dağıtımı, ana arı dağıtımı, seracılık destekleri, zeytin fidanı ve kasası dağıtımı, bağ tahmin ve erken uyarı sistemleriyle tarım potansiyelini ortaya çıkarmak için de önemli hizmetler verdik” dedi.

“Siyasi Söyleme Değil, Manisa Sevdasıyla İşimize Baktık”

Sosyal hizmetlerden, mezarlık hizmetlerine, evde bakım hizmetlerinden ilaçlama çalışmalarına, ulaşımdan dev projelere kadar Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu’ya yaptığı yatırımların 207 milyon liraya ulaştığını dile getiren Başkan Ergün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün hizmetleriyle birleştirdiğimizde bu rakam 274 milyon liraya çıkıyor. Turgay başkanımızın ve Turgutlu Belediyemizin proje ve yatırımlarını da buna eklersek, ortaya çok ciddi rakamlar çıkıyor. Günübirlik değil, geleceğe yatırım dedik ve buna göre çalışmalarımızı yaptık. Siyasi söylemlerle vakit geçirmedik, Turgutlu sevdasıyla, Manisa sevdasıyla işimize baktık. İnsanız. Elbette eksiğimiz olacak. Ulaşmakta geciktiğimiz yerler de olmuştur. Ancak şunu iyi bilmenizi isterim ki, hiçbir ayrım gözetmeden geleceğe yönelik proje ve hizmet üretmenin çabasında olduk ve bu çizgimizi bozmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizler de takdir edersiniz ki, 4 buçuk yılda kaldı ki bunun en az 1 yılı Büyükşehir ve MASKİ yapılanması ile geçti. Geriye kalan 3 buçuk- 4 Yıl gibi bir sürede 17 ilçe ve 1088 Mahallemizin 30-40 yıllık sorunlarını tümden çözmek imkansız bu bütçe, ekip ve ekipmanla doğru orantılıdır” diye konuştu.

Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini en iyi kullanan, en çok altyapı yapan, en çok atık su arıtma tesisi yapan ve bu konularla birinciliği kimseye kaptırmadığının altını çizen Başkan Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ hiçbir kimse ve kurumdan ekstra destek almadan kendi bütçesi ile bu çalışmaları yapmakta ve kendi yağıyla kavrulmaktadır. Bizi her şekilde eleştirebilirler, eksik yaptı, yanlış yaptı, gecikti diyebilirler ama çalışmıyor diyemezler. Bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Biz Turgay Şirin Başkanımla birlikte daha iyisini yapmaya da istekliyiz. Çünkü biz Turgutlu’muzu Manisa’mızı seviyoruz. Yaptığımız çalışmalar gerek tarafsız kamuoyu araştırmalarında, gerek siz değerli muhtarlarımızın geri dönüşlerinde, gerek de halkımızın yüzündeki tebessüm ve gözlerindeki ışıltıyla kendini belli ediyor. Bir Allah razı olsun sözü bize yeter diyoruz” ifadelerini kullandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha sonra mahalle muhtarlarının sorularını yanıtladı.

GÖSTER