TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Şirin Kosova Büyükleçisi Spahiu’yu Ağırladı

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Arnavut Kültür Derneği’nin konuğu olarak Turgutlu’ya gelen Kosova’nın Türkiye Büyükelçisi Avni Spahiu’yu makamında ağırladı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ziyarette Büyükelçi Spahiu’ya Türk Bayrağı hediye eden Başkan Şirin, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. (27.11.2018 - 10:16)

Başkan Şirin Kosova Büyükleçisi Spahiu’yu Ağırladı

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Arnavut Kültür Derneği’nin konuğu olarak Turgutlu’ya gelen Kosova’nın Türkiye Büyükelçisi Avni Spahiu’yu makamında ağırladı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ziyarette Büyükelçi Spahiu’ya Türk Bayrağı hediye eden Başkan Şirin, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Turgutlu Arnavut Kültür Derneği’nin misafiri olarak Turgutlu’ya gelen Kosava’nın Türkiye Büyükelçisi Avni Spahiu Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’i ziyaret etti. Ziyarette Spahiu’ya Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Özbilen ile yönetim kurulu eşlik ederken, Başkan Şirin’e belediye meclis üyeleri ile daire müdürleri eşlik etti. Büyükelçi Spahiu’yu ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Sayın Büyükelçi Spahiu’yu ilçemizde ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Elbette Türkiye Cumhuriyeti, Kosova’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerdendir. Bunda Kosova’da yaşayan soydaşlarımızın da katkısı var. Çok uzun yıllar Osmanlı Devleti’nin sınırları içerisinde yer alan, Cumhuriyet ile birlikte soydaşlarımızın anavatanı olmaya devam eden Kosova ile ilişkilerimizin üst düzeyde olması elbette memnun edicidir. Turgutlu’muza Arnavut kökenli çok sayıda vatandaşımız var. Turgutlu Arnavut Kültür Derneği çatısı altında bir araya geldiler. Çok güzel çalışmalar içerisindeler. Şahsen göçmen bir ailenin evladı olarak ve Turgutlu Belediyesi olarak her zaman bu çalışmalara destek veriyoruz. Böyle bir deneğin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Büyükelçi Avni Spahiu’ya da nezaket ziyaretleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Burada olmasından dolayı onur ve gurur duyduk” dedi.

Başkan Şirin’i Tebrik Etti

Başkan Şirin’in ilgisinden dolayı memnuniyet duyduğun belirten Büyükelçi Spahiu, “Öncelikle Turgutlu’nun çok güzel ve şirin bir ilçe olduğunu ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanımız da son derece güleryüzlü ve başarılı bir yönetici. Türkiye ile Kosova’nın ilişkileri üst düzeyde. Her gittiğim yerde söylüyorum bizim Türkiye ile çok büyük bir dostluğumuz var. Türkiye savaş öncesi ve sonrasında şuanda olduğu gibi bizlere çok desteği oldu. Bizi ilk tanıyan ülkelerden birisi. Turgutlu’ya gelerek bir takım ziyaretlerde bulunduk. Sayın Belediye Başkanımız çalışmalarından bahsetti. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum, en kısa sürede kendilerini Kosova’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyacağımı da ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Başkan Şirin Büyükelçi Spahiu’ya Türk Bayrağı hediye etti.

GÖSTER