TWITTER FACEBOOK
| | | |

Turgutlu’nun Kadınları Tarihimizin İzinde

Turgutlu Belediyesi tarafından 19 Mayıs 2017’de kapılarını ziyaretçilerine açan Turgutlu Kent Müzesi, bugüne kadar on binlerce konuk ağırlarken şimdi de yeni bir projeyle gündeme geldi. Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmayla ilçede ikamet eden kadınlar, gruplar halinde müzeyi ziyaret etmeye başladı. (23.10.2018 - 15:12)

Turgutlu’nun Kadınları Tarihimizin İzinde

Turgutlu Belediyesi tarafından 19 Mayıs 2017’de kapılarını ziyaretçilerine açan Turgutlu Kent Müzesi, bugüne kadar on binlerce konuk ağırlarken şimdi de yeni bir projeyle gündeme geldi. Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmayla ilçede ikamet eden kadınlar, gruplar halinde müzeyi ziyaret etmeye başladı.

Ziyarete açıldığı günden bu yana her yaş grubundan bireyleri gerek tekil gerekse gruplar halinde ağırlayan Turgutlu Kent Müzesi, bu sefer de kapılarını daha önce müzeyi ziyaret etmeyen kadınlara açtı. Kent Müzesi’ni her Turgutlulu’nun ziyaret etmesi gerektiğine inandığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Yaşadığımız şehrin mazisini ve kültürünü bilmenin önemli bir gereklilik olduğu inancındayız. Bizler bugün buradayız ancak bizden önce bölgemizde kimler yaşadı; nasıl yaşadı; bu şehrin başından neler geçti, gibi soruların cevapları Kent Müzemizde mevcut. Sosyal İşler Müdürlüğümüzün organizasyonuyla şu anda daha önce müzemize gitmemiş ya da gidememiş olan kadınlarımız gruplar halinde müzeye götürülerek rehber eşliğinde ziyaretlerini gerçekleştiriyorlar ve Turgutlu ile ilgili olarak bilgileniyorlar. Biz istiyoruz ki, Turgutlu dışından dahi ziyaretçilerin geldiği müzemizi bu şehirde yaşayıp da görmeyen hemşerimiz kalmasın.” şeklinde konuştu. Grup halinde Turgutlu Kent Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen kadınların 313 27 27 numaralı telefondan Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ulaşabilecekleri belirtildi.

GÖSTER