TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkanın Mesajı

Değerli Turgutlulu Hemşehrilerim,

Sizlerin takdirleriyle geldiğimiz görevimizde, ilk günden bu yana karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde, samimiyetle, bizlere olan güveninizi arkamızda hissederek hareket ederken, bugün yenilenen resmi internet sitemizle de sizlerin karşısında, yine sizler için varız...

Doğup büyüdüğümüz topraklara, memleketimiz Turgutlu'ya hizmet etmenin manevi hazzını yaşamaya devam ederken, temel belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra modern, yaşanılabilir ve gelecek nesillere ‘işte benim memleketim’ dedirtecek bir Turgutlu'yu oluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Atalarımızın ve şehitlerimizin kanlarıyla vatan yaptıkları bu topraklara ve milletimize karşı olan büyük sorumluluğumuzun bilincindeyiz...

1872 yılında kurulan köklü bir geçmişe sahip belediyemizdeki bu önemli makamlarımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır' sözü rehberliğinde hareket ediyoruz. Dürüst çalışmanın ve verilen sözleri tutmanın karşılığında elde edilen güvenin, bizler için en önemli sermaye olduğuna inanıyoruz. Şuan ilçemizde bugünümüzü ve geleceğimizi çok iyi tahlil ederek yaptığımız planlamalarımız ve akabindeki hizmetlerimiz ilçemizde farkındalık yaratmaktadır. Bu anlamda halkımızın sabrıyla, desteğiyle ve en önemlisi inancıyla çok daha büyük işlere imza atacağımızı dair inancımız tamdır. Sağlıklı ve gerçekleşebilir öngörülerde bulunduğumuz, hepsinden de öte siz vatandaşlarımızın ve Turgutlu'muzun ihtiyaçlarının önceliklerini iyi tespit ettiğimiz sürece, birlik, beraberlik, hassasiyet, kararlılık ve ciddiyet içerisinde emin adımlarla ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

"Kasaba"dan yola çıkarak vardığımız Turgutlu'da, "KASABA"lılık olgusunun komuoyundaki geleneksel etkilerinin artarak Turgutlu'nun özünde yaşamasını sağlamak, geçmişteki Kasabalı'lık olgusunun, gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaya çaba harcıyoruz. Bunu yaparken, gelenekten geleceğe taşıdığımız değerleri, modern çizgilerle hayata kazandırmak için, hepsinden öte siz değerli hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için katılımcı bir yönetim anlayışını benimsiyoruz.

Sevgili Dostlar,

Teknoloji ve iletişim çağı olan günümüzde, dijital platformların modern hayatın vazgeçilmez unsurları olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, hızlı ve etkili iletişimi sağlamak, sorunların çözümünü kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla e-belediyecilik uygulamamızı başlattık. Belediyemizin aynı zamanda dijital ortamda görünen yüzü olacak internet sitemizi "Bir Tuş Uzağınızda" olabilmek adına yenileyerek sizlerin hizmetine sunduk.

Bu sayede, sizler, Turgutlu dışında olan hemşehrilerimiz ve hatta ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız yayında olan internet sitemizle bizden ve dolayısıyla sizlerden, yürüttüğümüz hizmetlerden ve Turgutlu'daki değişimlerden haberdar olacaklar. Bu sorumlulukla, bugünden itibaren yenilenen internet sitemizle Turgutlu Belediyesi olarak ilçemizdeki değişimi ve gelişimi en doğru ve hızlı bir şekilde paylaşacağız. Böylece, siz Turgutlumuzda yaşayan hemşehrilerimize olduğu kadar, Manisa’mıza ve Türkiye'mizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza Turgutlu'muzu, diğer adıyla Kasabamızı anlatacağız, tanıtacağız ve ilçemiz dışında yaşayan hemşerilerimizin memleket özlemlerini bir nebze olsun hafifleteceğiz.

Sizlerin bize verdiğiniz yetkiyle Belediye meclis üyelerimiz ve tüm belediye çalışanlarımızla birlikte, tüm zorlukları aşarak sizlere hizmet etmek için özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Yaptığımız hizmetleri öncelikle Allah rızası, sonrasında da siz Turgutlulu hemşehrilerimizin mutluluğu için yapıyoruz. Şimdiye kadar Turgutlulular ile gönüllerimizi birbirimize açtık ve zorlukları birlikte göğüsledik. Daha nice büyük başarıların altına birlikte imza atacağız, bunun kıvancını birlikte paylaşacağız.

Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle, sevgi ve saygılarımı sunarım...

         Turgay ŞİRİN

       TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI

GÖSTER