#

1930’lu Yılların Turgutlu Haberleri İlgiyle Takip Edildi

Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Müze Sohbetleri’nin “Memleketten Haber Var / 1930’lu Yılların Gazetelerinde Turgutlu” başlıklı programı ilgiyle takip edildi. Geçtiğimiz akşam gerçekleşen programda Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla, Cumhuriyet’in erken döneminde gazetelere yansıyan Turgutlu’ya dair haberleri izleyicilere aktardı.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Turgutlu Kent Müzesi tarafından organize edilen Müze Sohbetleri’nin on ikincisi geçtiğimiz akşam eski belediye binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkan Vekili İlhami Dinçer ve Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın yanı sıra çok sayıda ilgilinin takip ettiği programda 1930’lu yıllarda Turgutlu ile ilgili olarak gazetelere yansıyan haberlerden örnekler ve haberlerin bulunabilen orijinal fotoğrafları paylaşıldı. Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla tarafından sunulan programda Turgutlu’nun anılan dönemine dair detaylar dikkat çekti.

Müze Sohbetleri’nin ilçede önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Bu programlarda hem ilçemiz ve çevremizle ilgili bilgi ediniyor hem de bu bilgilenmeyi gerçekten keyifle gerçekleştiriyoruz. Tarih ve kültür konularına ilgi duyan hemşerilerimizin programlarımızı kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Etkinliklerde emeği geçen arkadaşlarıma ve bizleri yalnız bırakmayan, etkinliklerimizi ilgiyle takip eden herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.