Atatürk Kültür Merkezi Torbalar Junior Tiyatro Grubu Depremzede Çocuklar İçin Sahnede

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Torbalar Junior Tiyatro Grubu, “Torbalar Gözaltı Show-Junior” oyununu Turgutlu’ya gelen depremzede çocuklar için sahneleyecek. Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda perdelerini açacak tiyatro oyunu, 22 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’da başlayacak.

Sahneledikleri oyunlarla her yaştan tiyatro izleyicisinin beğenisini toplayan Atatürk Kültür Merkezi Torbalar Junior Tiyatro Grubu, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte Turgutlu’da misafir edilen depremzede çocuklar için sahneye çıkacak. Oyun, çocukların yaşadıkları travmadan uzaklaşarak normal hayata yeniden adapte olmaları adına düzenlenecek. Yönetmenliğini Aysel Baylan’ın üstlendiği “Torbalar Gözaltı Show-Junior” oyunu üç skeçlik komedi türünde sahnelenecek. Dokuz yaş sınırının olduğu oyuna girişler ücretsiz olacak.

Atatürk Kültür Merkezi Torbalar Junior Tiyatro Grubu, “Torbalar Gözaltı Show-Junior” oyunuyla 22 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’da Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda izleyicilerini ağırlayacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Atatürk Kültür Merkezimize bağlı Torbalar Junior Tiyatro Grubu bir kez daha bizlerle birlikte olacak. Deprem felaketi nedeniyle yaşadığımız bu acı ve hüzün dolu günlerde genç yeteneklerimizin enerjileri ve heyecanları bir nebze de olsa hepimize iyi gelecek. Kentimizde misafir ettiğimiz depremzede çocuklarımızı ve bütün tiyatroseverlerimizi bu güzel oyunu izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.