#

Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nde Çocuklara Özel Gün

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin üçüncü gününü çocuklara ayırdı.

Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri üçüncü gününde de renkli etkinliklere imza atacak. Çocuklara özel hazırlanan program doğrultusunda 7 Eylül tarihine kadar devam edecek olan Çocuk Şenliği’nin açılışı gerçekleşecek. Orta Park Yeşil Alanı’nda 16:00 – 23:00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerde çok çeşitli oyuncaklar ve maskotlar yer alacak. Boyama aktivitelerinin de yapılacağı Çocuk Şenliğinde, çocuklar için limonata ve mısır ikram edilecek.

AKM Çocuk Tiyatrosu Ekibi “Yaşasın Demokrasi” diyecek!

Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında ayrıca Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Çocuk Tiyatrosu Ekibi “Yaşasın Demokrasi” oyununu sahneleyecek. TUTSO Konferans Salonu’nda izleyicisiyle buluşacak olan “Yaşasın Demokrasi” tiyatro oyunu saat 20:00’da başlayacak.

“En Güçlü Kim?” Müzikli Danslı Sokak Tiyatrosu ise 1 Eylül Çarşamba günü Saat 17.00’da Çıkrıkçı Düğün Salonu Önü ve 18:30’da Urganlı Mahallesi Ekrem Demir Parkı’nda minik izleyicileri ile bir araya gelecek.

Hazırlanan etkinliklerle çocukların şenlik boyunca doyasıya eğleneceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliğimizde çocuklarımızın eğlenmesi, yaşıtlarıyla mutlu zamanlar geçirmeleri için birbirinden özel etkinlikler hazırladık. 7 Eylül tarihine kadar sürecek Çocuk Şenliğimizde çocuklarımız doyasıya eğlenerek tam anlamıyla şenliğin tadını çıkaracaklar. AKM Çocuk Tiyatrosu Ekibimiz de çok özel bir tiyatro oyununa imza atacak. Sokak tiyatromuz ise iki mahallemizde daha çocuklarımızla bir araya gelecek. Sevgili çocuklarımızı kendilerine özel hazırladığımız etkinliklere katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.