#

Bağımsızlık ve özgürlük umutlarının sarsılmaz şekilde can bulmuş halidir Çanakkale”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında, Çanakkale Zaferi’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası; askerlerin, kadınların, annelerin, babaların yüreklerindeki vatan sevgisi, inancı ve cesaretiyle büyük ve kutlu bir zafere dönüştüğünü ifade etti.

Başkan Çetin Akın, mesajında şunları söyledi:

“Bağımsızlık ve özgürlük umutlarının sarsılmaz şekilde can bulmuş halidir Çanakkale... Türk Milleti 106 yıl önce Çanakkale’de eşi benzeri görülmemiş kahramanlık örneğiyle bağımsızlık mücadelesinden hiçbir şekilde taviz vermediğini tüm dünyaya göstermiştir. Yüreklerindeki vatan sevgisi ve inancıyla yurdumuzun dört bir yanından gelen kahraman Türk Halkı, işgalci güçlere Çanakkale’nin geçilemeyeceğini açıkça ilan ederek zafer destanı olarak tarihe adını yazdırmasını sağlamıştır. Kurtuluş Savaşı’mızın da ilhamı olan Çanakkale Zaferi şüphesizdir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası; askerlerimizin, kadınlarımızın, annelerimizin, babalarımızın da cesaretiyle böylesine büyük ve kutlu bir zafere dönüşmüştür.

Açlık ve yokluk içerisinde sayıca üstün olan düşman kuvvetlerini mağlup etmeyi başaran Türk Milleti, bu eşsiz gücü de vatan ve bağımsızlık sevdasından, özgür bir gelecek inancından almıştır. Tıpkı 106 yıl önce olduğu gibi bugün de söz konusu vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ulusumuzun bağımsızlığı olduğunda Türk halkı, yine aynı azim ve kararlılıkla, aynı mücadeleyi ve fedakarlığı hiç düşünmeden, canını hiçe sayarak gösterecektir.

Çanakkale’nin şanlı tarihimizde zafer destanına dönüşmesini sağlayan başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızı kurtarmak, korumak adına canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”