Başkan Akın: "Türkiye’nin en hızlı tamamlanan projelerine imza atıyoruz”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, belediye başkan yardımcıları ve teknik kadrosuyla birlikte sahaya inerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Akın, "Turgutlu’yu daha yaşanabilir bir kent haline getirmeye kararlıyız" dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş ve teknik personel ile birlikte yapımı sorunsuz bir şekilde devam eden projeleri ve çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın ve ekibi ilk olarak Barış Manço Parkı’nda yapımı tamamlanan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları ile Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’da yürütülen bakım çalışmalarını inceledi. Ardından Turgutlu-Çepnidere Yolu arası arazi yolunda gerçekleştirilen 12 bin 500 metrekarelik asfalt serim çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulunuldu. Başkan Akın ve beraberindeki heyet ayrıca yakın zaman içerisinde açılışı gerçekleştirilecek olan Çepnidere Çok Amaçlı Salon ve Halı Saha projelerinin son durumu hakkında teknik ekibinden bilgi aldı.

Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi hızla yükseliyor

Başkan Çetin Akın ve ekibinin bir sonraki durağı ise temeli temmuz ayında temeli atılan ve kısa süre içerisinde hızla yükselen Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi oldu. Proje alanında çalışmaların son durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirdiği inceleme turu hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Projelerimiz hızla bitiyor, Türkiye’nin en hızlı tamamlanan projelerine imza atıyoruz. Asfaltlama çalışmaları son sürat devam ediyor, parklarımız güzelleşiyor. Turgutlu’muz için üretiyor, çalışıyor ve tamamlıyoruz. Tamamlanan Barış Manço Parkımızı, Çepnidere Mahallemizde devam eden asfaltlama ve sona gelinen Düğün Salonu ve Halı Saha projemizi, Selvilitepe Kültür Merkezimizin hızla tamamlanan çalışmalarını başkan yardımcılarımız ve daire müdürlerimizle inceledik. Turgutlu’yu daha yaşanabilir bir kent haline getirmeye kararlıyız. Kasaba’ma her şeyin en güzeli yakışır” dedi.