#

Başkan Akın’dan Üzüm Sergi Alanına Ziyaret

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, üzüm sergi alanını ziyaret ederek hasat yapan çiftçilerle bir araya geldi. Başkan Çetin Akın ayrıca üreticilerle birlikte üzüm hasadına da katıldı.

Başkan Çetin Akın Çepnidere Mahallesindeki üzüm üreticileriyle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Turgutlu Ovasındaki üzüm sergi alanlarını Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, Meclis Üyesi Burhan Irk ve Personel A.Ş. Genel Müdürü Orhan Eratıcı ile birlikte gezdi. Başkan Akın ziyareti sırasında üzüm hasadı yapan çiftçilere eşlik de etti. Üzüm üreticileriyle de sohbet eden Başkan Akın, zorlu koşullar altında toprağı işletmekten vazgeçmeyen üreticilere emek ve fedakarlıkları için teşekkür etti.

Üzüm sergi alanını ziyareti hakkında açıklama yapan Başkan Çetin Akın, “Zorlu hava koşulları, her geçen gün daha fazla yük olan maliyet artışlarına rağmen çiftçi kardeşlerimiz büyük özveriyle toprağımızı işlemeye, üretmeye devam ediyorlar. Büyük fedakarlıkla çalışan üreticilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum. Bizler her daim ve her koşulda emekten, üretenden yana olduk. Çiftçilerimize desteğimizi her zaman sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Akın ziyaret esnasında hem üzüm kesti hem de bandırma yaparak çiftçilere yardımcı oldu.