#

Başkan Çetin Akın: “2023 yılı Turgutlu’nun yılı olacak”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Çetin Akın, ”2023 yılı Turgutlu’nun yılı olacak” dedi.

Turgutlu Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Serkan Tatlı, Anadolu Ajansı Turgutlu Temsilcisi Kamil Tekmen, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Özhan Haluk Satır ve Turgutlu Yankı Gazetesi Muhabiri Tuncel Yılmaz’ı belediyede ağırlayan Başkan Çetin Akın, gazetecilerle gündeme dair sohbet etti. Turgutlu’da yapımı devam eden projeler hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Çetin Akın tamamlanan projelerin Turgutlu’ya kazandırdığı katma değerin önemini anlattı.

“Ergenekon Kavşağı için proje ortağı olduk, atık su arıtma tesisi OSB için hayati proje”

Başkan Çetin Akın, 2023’ün Turgutlu’nun yılı olacağını ifade ederken önemli projelerin de 2023 yılında hayata geçeceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Valiliğe ilettiğimiz Ergenekon Kavşağındaki battı çıktı projesi için Karayolları olumlu bir görüş verdi. Biz zaten yazılı olarak da proje ortağı olacağımızı bildirmiştik. Proje 2023 yatırım programına alınacak ve biz de projeye maddi destek sağlayacağız, bunun garantisini yazılı olarak beyan ettik. Ayrıca Organize Sanayi Bölgemizde atık su arıtma tesisi projesi bakanlıktan onay aldı ve 265 milyon TL kredisi de onaylandı. Yaklaşık maliyet hesapları yapılıyor ardından ihalesi tamamlanmış olacak. Turgutlu’ya önemli katkılar sağlıyoruz, bu projenin yatırım planına girmesi bizleri mutlu etti. Organize sanayi bölgemiz için hayati bir proje.”

“Merkez ve kırsal mahallelerimizde çalışmalar aralıksız sürüyor”

Kent genelinde devam eden ve başlanması planlanan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çetin Akın şu ifadeleri kullandı:

Devam eden projelerimizin yanı sıra hayata geçireceğimiz yatırımlar da var. Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Selvilitepe Mahallemizde bir yüzme havuzunun da yer alacağı kapalı spor salonu, Çepnidere Mahallemizde düğün salonu, halı saha ve cemevi gibi projelerimizin yaklaşık maliyet hesaplarında sona gelindi. Cuma Pazarı konusunda proje aşaması tamamlandı ve direkt olarak ihaleye çıkacağız. Urganlı Mahallemizde düğün salonumuz, Mustafa Kemal Mahallemizde Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi tamamlandı. Unutulan Çamlıca Yolu’nda kendi ekiplerimizle çalışmalarımız sürüyor ve hızlı yol alıyoruz. İkinci etap tamamlandı. Yeni Mahalle Meydanı’nın yenilenmesi ve o bölgede kalan Türkmen Yolu’ndaki çalışmaları tamamlayacağız. İstasyonaltı Mahallemizde yapılacak olan Prestij Caddelerinin ihale aşamasına gelindi. GEDİZ A.Ş. oradaki alt yapı çalışmalarını bitirdikten sonra o bölgede çalışmalarımıza başlayacağız. Merkez mahallelere yatırımlarımız devam ederken kırsal mahallelerimizi unutmuyoruz. Bu sene kırsal mahallerimizde 28 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaptık. Ova yollarını zaten biliyorsunuz, kendi ekibimizle, kendi üretimimiz ile 152 kilometre asfaltlama çalışması yaptık. Urganlı-Gökkaya arasını da asfaltladık. Ova yolları konusunda üreticimiz, çiftçimiz oldukça memnun. 2023 yılında da 70 kilometre gibi bir asfaltlama planımız var, bunu da tamamladıktan sonra Turgutlu’nun ova yollarında ana arterlerde asfaltlanmamış yer kalmayacak.

“Sanayi Çarşısı’nda hızla ilerliyoruz”

Turgutlu Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olarak hayata geçirilecek olan Sanayi Çarşısı projesinin son durumu hakkında bilgileri de paylaşan Başkan Çetin Akın, “Sanayi Çarşımız hızla yükseliyor. Projemizde 6 adet iş yerinin satış ihalesini 30 Aralık Cuma günü gerçekleştireceğiz. İlgi daire müdürlerimizin aktarmış olduğu son bilgiye göre söz konusu iş yerlerinin satışı için şu anda 6 talep var. Bu iş yerlerinin satışından elde edilecek gelir ile kentimiz için saydığımız projeleri tamamlayacağız. Önümüzdeki yıl, Turgutlu’nun projelerle anılacağı bir yıl olacak” dedi.

“Spor, kültür sanat ve eğitim faaliyetlerimiz sürüyor”

Spor, kültür sanat ve eğitim alanındaki faaliyetlerin devam ettiğini belirten Başkan Çetin Akın, “Atatürk Kültür Merkezimizde kurslarımız sürüyor, tiyatro ekiplerimizin ortaya koyduğu oyunlar salonlardan taşıyor. TURBEM’de eğitim çalışmalarımız sürüyor. Belediyespor bünyesinde alt yapılarımızda yüzlerce evladımız spor yapıyor. Sadece betona değil, sosyal projelerimize yaptığımız yatırımlarla da yolumuza devam ediyoruz. Belediyemizin her faaliyetine son derece hakimim; sabah 7’de kalkıp sahaya çıkıyorum. Kentimizin ihtiyaçlarına göre çalışmalar üretiyoruz” şeklinde konuştu.