#

Başkan Çetin Akın: “Aklımızda fikirlerin, kalbimizde sevgin hiç bitmeyecek”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleriyle bizlerin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurtuluş Savaşımızın önderi, ülkemizin kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, şükran ve büyük özlemle anıyoruz.

Askeri ve siyasi alanda attığı büyük adımlarla ülkemizin ve milletimizin kaderini değiştiren Büyük Önder Atatürk, Türk Gençliğine tam bağımsız, cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı bir vatan emanet etmiştir. Askeri bir deha, siyasi bir lider olmasının yanı sıra çok büyük bir düşünce adamı da olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk fikirleri ve ilkeleriyle bizlerin yolunu aydınlatmaya devam edecek.

Yerel ve merkezi yönetimler olarak bizler, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, hiçbir ayrım gözetmeksizin yurttaşlarımız için gece gündüz demeden çalışmayı, üretmeyi sürdürecek; tüm yerel ve ulusal değerlerimizi koruyarak açtığı yolda gösterdiği hedefe adım adım yürüyeceğiz.

Büyük ölülere matem değil, fikirlerine bağlılık gerektiğinin bilinciyle Ebedi Liderimiz Gazi Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, devrimlerini ve ilkelerini unutturmaya çalışan karanlıkların karşısında yanan birer ışık olacağız. Aklımızda fikirleri, kalbimizde sevgisi hiç bitmeyecek.”