#

Başkan Çetin Akın Bir Sözünü Daha Yerine Getirdi: Urganlı ve Gökkaya Mahalleleri Arasına İlk Asfalt Atıldı

Turgutlu Belediyesi tarafından Urganlı Mahallesi ve Ahmetli’ye bağlı Gökkaya Mahallesi arasındaki ortak bağlantı yolunun asfaltlama çalışmalarına başlanıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ile birlikte asfaltlama çalışmalarının ilk gününe katıldı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’da geçtiğimiz yıl 73 km ova yolu asfaltlaması yaptık. Bu sene de hedefimizi 70 km olarak belirlemiştik. Gelen bütün zamlara rağmen hedefimize yaklaştık. Turgutlu Ovası’nda iki yılda yaklaşık 150 km’lik asfaltlama çalışması yapmış olacağız” dedi.

Turgutlu Belediyesi tarafından Urganlı Mahallesi ile Ahmetli’ye bağlı Gökkaya Mahallesi arasındaki ortak bağlantı yolunda ilk asfalt atıldı. İki bin metresi Turgutlu Belediyesi, iki bin metresi ise Ahmetli Belediyesine bağlı olan bağlantı yolunda, yol bütünlüğünün sağlanması amacıyla asfalt sathi kaplama çalışmaları Turgutlu Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapılacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, söz konusu çalışmayla ilgili olarak geçtiğimiz ağustos ayında “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz işlerden bir tanesine daha imza atıyoruz. Urganlı Mahallemiz ile Gökkaya Mahallemiz arasındaki ova yolunun geçen yıl planlamasını yapmıştık. Kurduğumuz asfalt şantiyesi ve ekiplerimizle beraber bu yıl da Urganlı Mahallemiz ile Gökkaya Mahallemiz arasındaki ova yolunun asfaltlama çalışmasına başlıyoruz” sözleriyle söz konusu yolda asfaltlama çalışmalarının gerçekleştirileceğinin müjdesini vermişti.

“Turgutlu Ovası’nda iki yılda yaklaşık 150 km’lik asfaltlama çalışması yapmış olacağız”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ile birlikte Gökkaya Mahallesinden başlayan asfaltlama çalışmalarının ilk gününe katıldı. Çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak hizmetlerin yapıldığını ifade eden Başkan Çetin Akın, “Çiftçilerimizin üretim yapabilmesi için sağlıklı yollara ihtiyacı var. Seçim sahalarındaki en önemli sözümüz; ‘Turgutlu’daki çiftçinin hayatını kolaylaştıracak bütün hamleleri yapacağımız’ yönündeydi ve 180 bin nüfuslu bir ilçenin asfalt şantiyesi yoktu. Göreve geldiğimizde ilk yaptığımız iş, asfalt şantiyesini kurmak oldu. Turgutlu’da geçtiğimiz yıl 73 km ova yolu asfaltlaması yaptık. Bu sene de hedefimizi 70 km olarak belirlemiştik. Gelen bütün zamlara rağmen hedefimize yaklaştık. Turgutlu Ovası’nda iki yılda yaklaşık 150 km’lik asfaltlama çalışması yapmış olacağız. Kurduğumuz asfalt şantiyemiz ile sadece Turgutlulu hemşehrilerimizin değil, çevre ilçelerimizdeki vatandaşlarımızın da hayatının kolaylaştığını görmek doğru yatırımlar yaptığımızı ispat ediyor. Hem partimizin politikası olarak hem bize emanet edilen bu vatanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü milletin efendisi’ oluncaya kadar siyaset yapmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

“Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ediyorum. Biz biriz ve kardeşiz”

Konuşmasında Başkan Çetin Akın’a teşekkür eden, bu çalışmanın birlik ve kardeşlik anlamında güzel bir mesaj verdiğini de belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ise “Sayın Başkanım Çetin Akın’a teşekkür ediyorum. Komşu bir belediye olarak Turgutlu Belediyesinde asfalt şantiyesinin olması bizleri de memnun etti. Gökkaya Mahallemizde de asfaltlama yapılması teklifi Sayın Başkanımızdan geldi. Bu çalışma aynı zamanda ‘Biz biriz ve kardeşiz’ anlamında güzel bir mesaj da vermiş oldu” ifadelerini kullandı.

Urganlı Mahallesi ile Gökkaya Mahallesi arasındaki ortak bağlantı yolunun asfaltlama çalışmasına Başkan Çetin Akın ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Ahmetli İlçe Başkanı Halil Buran, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Mithat Erden, Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Meclis Üyesi Salih Tekeli, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve muhtarlar da katıldı.