Başkan Çetin Akın: “Cumhuriyet’imizi ikinci yüzyılında millet egemenliği ile taçlandıracak, çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi için çok çalışacağız”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. “Geleceğimizin umudu olan çocuklarımıza; vatanımızın hangi şartlar altında bağımsızlığa kavuştuğunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesine ve milletine duyduğu sonsuz sevgiyi, ilke ve devrimlerini aktarmak hepimizin temel sorumluluğudur” diyen Başkan Çetin Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milli egemenliğimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 103’üncü yılını, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen tek bayramı, yüreklerimizde hiç azalmayan bir coşkuyla birlik ve beraberlik içerisinde kutlayacağız.

Büyük mücadeleler altında kazandığımız milli egemenliğimizin yegâne temsilcisi yüce meclisimizin açılması, zor zamanlarımıza güneş gibi doğan bir umut, aydınlık yarınlarımızın da müjdecisi olmuştur. Ulu Önderimiz, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk tarihinde ayrı bir öneme sahip olan 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiş olması da bugünü bizler için çok daha anlamlı kılmıştır. Geleceğimizin umudu olan çocuklarımıza; vatanımızın hangi şartlar altında bağımsızlığına kavuştuğunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesine ve milletine duyduğu sonsuz sevgiyi, ilke ve devrimlerini aktarmak hepimizin temel sorumluluğudur. Bunun yanında ülkemizin ve Cumhuriyet’imizin kalkınması için çocuklarımıza eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta, sporda, teknolojide yeni imkânlar sağlamak da görevimizdir. Yerel ve merkezi yöneticiler, siyasetçiler, bürokratlar, eğitimciler başta olmak üzere bu ülkenin geleceği için seferber olan bizler çocuklarımızın ekonomik güçlükle, krizle mücadele etmediği, eğitimlerini yarıda bırakarak çalışmak zorunda olmadığı, fiziksel, psikolojik şiddete ve istismara maruz kalmadığı bir Türkiye ve dünya için mücadelemizden geri adım atmayacağız.

Cumhuriyet’imizi ikinci yüzyılında millet egemenliğini; demokrasiyle, liyakatle, hukukun üstünlüğüyle, sosyal devlet anlayışıyla taçlandıracak, çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi için çok çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyet’imizin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”