Başkan Çetin Akın Deprem Bölgesinde

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, deprem bölgesine giderek Kahramanmaraş ve Adıyaman’da devam eden çalışmaları takip etti. Başkan Çetin Akın ayrıca deprem felaketinde hayatını kaybeden Turgutlu Belediyesi Esports Takımı oyuncusu Gizem Harmankaya’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.  

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ilde yıkımlara yol açan deprem felaketlerinin sonrasında bölgede incelemelerde bulunmak ve afetzedeleri yalnız bırakmamak için deprem bölgesine gitti. Büyük yıkımın yaşandığı Kahramanmaraş ve Adıyaman’da devam eden arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını yakından takip eden Başkan Çetin Akın, depremden zarar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve yalnız olmadıklarını söyledi.

Gizem Harmankaya’nın ailesine taziye ziyareti

Başkan Çetin Akın ayrıca deprem felaketinde hayatını kaybeden Turgutlu Belediyesi Esports Takımı Oyuncusu Gizem Harmankaya’nın ailesini ziyaret ederek taziye dileklerini iletti. Başkan Çetin Akın ziyareti sırasında geçtiğimiz günlerde Turgutlulu minik yardımsever Hiranur Pulça’nın bağışladığı kumbarayı Gizem Harmankaya’nın ailesine teslim etti.

Başkan Akın yardımları teslim etti

Başkan Çetin Akın deprem bölgesindeki incelemelerinin ikinci gününde Adıyaman’daydı. Turgutlulu hayırseverler tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere toplanan yardım malzemelerini Başkan Çetin Akın bizzat teslim etti.

Başkan Çetin Akın’a deprem bölgesindeki incelemeleri sırasında Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu eşlik etti. Başkan Çetin Akın deprem bölgesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Biznet, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve İYİ Parti Geçmiş Dönem Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ile de bir araya geldi.

“Turgutlu’mun kalbi burada atıyor”

Başkan Çetin Akın, “Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde çalışmaları takip etmek, depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tespit etmek ve desteklerimizin planlamasını yapabilmek adına deprem bölgesindeyiz. Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıyayız. Turgutlu’mun kalbinin deprem bölgesinde attığını biliyorum. Turgutlu Belediyesi olarak ve yardımsever Turgutlu halkı desteğiyle buradaki yaraları hep birlikte saracağız. Ailesini, sevdiklerini, evlerini kaybeden kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.