#

Başkan Çetin Akın, “Hayatını gazeteciliğe adayan basın emekçilerimizin günü kutlu olsun”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Çetin Akın mesajında gazetecilik etik, ilke ve kurallarından ödün vermeden çalışan gazetecilerin, çok daha iyi koşullarda çalışmalarını temenni ederek tutuklu gazetecilerin de en kısa sürede özgürlüklerine kavuşmalarını ümit ettiğini söyledi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunun gerçek habere ulaşması için saatlerce, günlerce çalışan; tüm baskı, sansür, ekonomik güçlüklere rağmen mesleğin etik, ilke ve kurallarından ödün vermeden görevlerini hakkıyla yerine getiren basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Toplumun yerel, bölgesel, ulusal ve dünya gündemine dair önemli gelişmelerden en hızlı, doğru ve tarafsız olarak haberdar edilmesi için mesleğini her şeyin üstünde tutarak hayatını gazeteciliğe adayan tüm basın mensuplarımızın çok daha iyi koşullar altında çalışmalarını temenni ediyorum. Haksız ve hukuksuz yere, siyasi amaç ve çıkarlar uğruna özgürlükleri elinden alınan tüm gazetecilerimizin ise en kısa sürede özgürlüklerine kavuşmalarını ümit ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Turgutlu’muzun ve Manisa’mızda çalışan basın emekçilerimiz başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”