#

Başkan Çetin Akın Hemşehri Dernekleriyle Buluştu

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Arnavut Kültür Derneği ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı organizasyonunda hemşehri dernekleri yöneticileriyle bir araya geldi.

Turgutlu’yu ortak akılla yönetmek adına kentte faaliyetlerini sürdüren hemşehri dernekleriyle sık sık bir araya gelen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Arnavut Kültür Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı organizasyonuna katıldı. Hemşehri derneklerinin başkanları ve yöneticilerinin de yer aldığı kahvaltıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Kahvaltı organizasyonuna Başkan Çetin Akın ile birlikte Eşi Sabriye Akın, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Evren Erbaş, Mithat Erden, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Gökmen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Emrah Kanık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sorumlusu Metin Akgül katıldı.

“Hemşehri Geceleriyle Türkiye’ye örnek bir çalışma yaptık”

Turgutlu Arnavut Kültür Derneği ve tüm hemşehri derneklerine teşekkürlerini ileten Başkan Çetin Akın ”Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz Hemşehri Geceleri çok keyifli geçti. El birliğiyle güzel bir çalışma oldu. Hem Türkiye’ye örnek bir çalışma yaptık hem de hemşehrilerimizin birbirini tanımasıyla ilgili çok güzel programlar düzenledik” dedi.

Başkan Çetin Akın ayrıca hemşehri derneklerini 8 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek olan Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’ne davet ederek “Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimizde birlikteliğimizi nasıl gösterdiysek güreş organizasyonumuzda da beraber olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çetin Akın kahvaltı organizasyonunda aynı zamanda yapımı devam eden ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan projeler hakkında da bilgiler verdi.