#

Başkan Çetin Akın: “Muhtarlarımız Yerel Yönetimlerin Yapı Taşı, Halkımızın Sesidir”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yayınladığı mesaj ile kutladı. Yerel yönetimlerin temel yapı taşı olan muhtarların halkın sesi, gözü ve kulağı olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, muhtarların hiçbir ayrım gözetmeksizin her zaman hizmetlerini fedakarca sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesi, toplumsal hayatın en önemli unsurlarının başında gelmektedir. Yerel yönetimlerin temel yapı taşı olan muhtarlarımız, vatandaşlarımız ile devlet arasında diyaloğun kurulması ve sorunların çözüme ulaştırılması noktasında en ön saflarda görevlerini icra etmektedir. Halkımızın sesi, gözü, kulağı olan muhtarlarımız aynı zamanda mahallelerimizin, kentlerimizin ve ülkemizin kalkınması adına hiçbir ayrım gözetmeksizin her zaman hizmetlerini fedakarca sürdürmektedir.

Turgutlu’muza ve hemşehrilerimize doğru hizmeti sunabilmek adına çıktığımız bu yolda görüş ve önerilerine her zaman ihtiyaç duyduğumuz, mahallelerimizin ve halkımızın talep ve sorunlarının çözüme kavuşması için gece gündüz demeden emeğini ortaya koyan Turgutlu’muzda görevlerini sürdüren muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”