#

Başkan Çetin Akın: “Öğretmenlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin baş mimarlarıdır”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Çetin Akın mesajında hayatını iyi bir neslin yetişmesine adayan öğretmenlerin fedakarlıklarının karşılığının maddi olarak belirlenemeyecek kadar saygılı ve kutsal olduğunu belirtti.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin dört bir yanında ilmin ve bilimin ışığında ‘insan yetiştirme’ görevini üstelenen ve bunu da sabırla, emekle, sevgiyle yapan öğretmenlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin baş mimarlarıdır.

Hayatını, Atatürk ilke ve inkılapları ile Cumhuriyetimizin yolundan ayrılmadan iyi bir neslin yetişmesine adayan öğretmenlerimizin fedakarlıklarının karşılığı maddi olarak belirlenemeyecek kadar saygılı ve kutsaldır. Aynı zamanda ‘Cumhurbaşkanı olmasaydım Milli Eğitim Bakanı olmak isterdim’ diyecek kadar eğitime önem veren Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanması öğretmenlerimize verilen değerin en büyük göstergesidir.

Cumhuriyetimizin, demokrasimizin, temel hak ve özgürlüklerimizin türlü zorluklarla karşı karşıya kaldığı bugünlerde hepimize olduğu kadar öğretmenlerimize de önemli sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenlerimizin bilgi ve birikimlerinden en doğru şekilde faydalanarak Ata’mızın gösterdiği hedefe doğru kararlılıkla yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”