#Başkan Çetin Akın: “Sanata ve Sanatçıya Her Türlü Katkıyı Sunmaya Devam Edeceğiz”

Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle hazırlanan “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz” Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni topladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz” projesi kapsamında Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi’nin kurslarında eğitim gören kursiyerlerden oluşan Türk Sanat Müziği korosu güzide eserleri seslendirdi. Turgutlu Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen gecede Türk Sanat Müziği Korosu güzel bir performansın ardından seyircilerden tam not almayı başardı.

Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konseri Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Süleyman Küçükekiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şahin, Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı izledi.

“Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz” Türk Sanat Müziği Konserini dinleyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, konser sonunda sahneye çıkarak Şef Murat Sargın’a, koro ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Akın sahnede ayrıca Ergenekon Mahallesine yapılacak olan kültür sanat merkezi ve kadın sığınma evi projesinin detaylarını açıklayarak şunları söyledi:

“Çok keyifli bir akşam yaşadık. Bu geceye böyle güzel müjdeler vermek istiyorum. Ergenekon Mahallemize çok amaçlı bir salon için protokol imzaladık. Bu tür güzel gecelere tanık olacağımız ve tiyatrolarımızı yapabileceğimiz 450 kişilik bir etkinlik salonumuz olacak. O salonumuzun altında yine kurslarımızı verebileceğimiz fiziksel mekanlar yaratacağız. Çok güzel bir fuaye alanı olacak. Ama kadınlar için çok daha güzel bir projemiz daha var. Aynı yerde bir kadın sığınma evimiz olacak. Onun da temelini atmış olacağız. Bu güzel konserde kulaklarımızın pasını silen bir ekip ve müzisyen arkadaşlarımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz demiş ki ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Biz onu koparmayacağız. Yerel yönetim olarak sanata ve sanatçıya her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Böyle güzel günler ve gecelerde buluşmak üzere” dedi.