#


Başkan Çetin Akın, “Siyaseten işten çıkarılan evlatlarımıza benim nasıl ağabeylik yaptığımı herkes biliyor”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ocak ayı meclis toplantısında “Belediyemiz norm kadrosunda boş olan memur kadro değişiklik talebi ve personel grupları arası aktarma hususu” maddesinin oy çokluğuyla reddedilmesi sebebiyle 31 personel alımı teklifinin, gündemden geri çekilmesi sonrasında açıklamada bulundu.

Turgutlu Belediyesi ocak ayı meclis toplantısının beşinci gündem maddesi olan “2022 yılında sözleşmeli statüde tam zamanlı olarak istihdam edilen 24 adet sözleşmeli personel ile 31 adet ilave sözleşmeli personelin 01.01.2023 tarihinden geçerli olmak üzere sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi hususu” Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin teklifiyle iki ayrı madde olarak görüşülmesi şeklinde değiştirildi. Söz konusu maddede 24 adet sözleşmeli personelin 01.01.2023 tarihinden geçerli olmak üzere sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi hususu oy çokluğuyla kabul edilirken 31 personel alımı teklifi gündemin dördüncü maddesinin oy çokluğuyla reddedilmesi sebebiyle gündemden geri çekildi.

Bu memlekete barışı, kardeşliği, huzuru getirmek istiyoruz. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin liyakati esas aldık”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamada şu açıklamada bulundu:

“Göreve geldiğimizden beri seçim sahalarında da aynı mesajı vermiştik. Biz, bu memlekete barışı, kardeşliği, huzuru getirmek istiyorduk. Bununla ilgili de o yolda sürekli ilerledik. 2019 yılında birkaç arkadaşımız hariç kimseyi siyaseten işten çıkarmadık. AK Parti kazandığında MHP'lileri, MHP kazandığında AK Partilileri nasıl işten çıkardıklarını herkes biliyor. Bizlerin, benim özellikle o evlatlarımıza nasıl ağabeylik yaptığımı herkes biliyor. Bugün burada da 24 sözleşmeli personel geçirdik, diğerlerine de ret verdik. Her şeye rağmen bugüne kadar geçmiş dönemden kalan hiçbir sözleşmeliyi ben işten çıkarmadım. Huzuru, barışı getireceksek, siyaseti ortadan kaldıracaksak bunu yapmak zorundaydık ve bunu yaptık. Bu 31 arkadaşımızı da işe alırken, sözleşmeli personel yaparken kendi partimle, kendi grubumla çok ciddi sıkıntılar yaşadım. Kendi arkadaşlarımla, çevremdeki arkadaşlarımla çok sıkıntılar yaşadım. Bugüne kadar AK Parti döneminde işe girmiş arkadaşlarımız var çoğunlukla, MHP döneminde işe girmiş arkadaşlarımız var sözleşmeli yapmak istediğim. Tabi bizim kendi dönemimizde de almak istediğimiz arkadaşlarımız var. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin liyakati esas aldık. Ben hepinizin vicdanına bırakıyorum.”