#

Başkan Çetin Akın: “SMA Değil, İrem Nur Kazandı”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlulu SMA hastası İrem Nur ve ailesini belediyede konuk etti. 19 aylık kampanya sonucu İrem Nur’un tedavisi için gerekli olan yaklaşık 34 Milyon TL toplandı ve tedavi sürecine başlanacak. Başkan Akın: “İrem Nur ile koşup oynayacağımız günleri hayal ediyorum” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve eşi Sabriye Akın, İrem Nur kampanyasında etkin rol oynarken düzenlenen tüm etkinliklerde İrem Nur’a destek çağrısında bulunmuş ve kampanyanın Türkiye’de, dünyada duyulmasına katkı sağlamıştı.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette İrem Nur’un annesi Ceylan ve babası Ümit Çakto kampanyaya destek olan başta Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın olmak üzere tüm bağışçılara teşekkür etti.

İrem Nur’un tedavisi önümüzdeki hafta bazı tetkikler kapsamında İstanbul’da başlayacak. İstanbul’daki süreçten sonra İrem Nur, Dubai’de 3 ay sürecek bir tedavi süreci yaşayacak.

Gözyaşlarına hakim olmakta zorlanan Başkan Çetin Akın:” SMA değil, İrem Nur kazandı. Bizi son dönemlerde en çok mutlu eden olaylardan birine tanık oluyoruz. SMA hastası İrem Nur bebeğimizle ilgili verdiğimiz mücadelenin bu şekilde sonuçlanması hepimizi çok mutlu etti. Turgutlu halkının, Türk halkının ne kadar yardımsever olduğunu bir kez gördük ve gerçekten güç kazandık. Belediye Başkanı olduktan sonra en keyifli anlardan bir tanesini yaşıyorum. Emeği geçen gönüllülere, hemşehrilerimize mutluluğumuzu paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Kampanyanın ana mimarı olan anne Ceylan Çakto:” İrem Nur daha 55 günlükten tanısı konuldu. Kampanyaları ve tedaviyi bilmediğimiz için araştırmalarımızdan sonra tedaviyi öğrendik. Valilik izni için 2021 yılının nisan ayında başvurumuzu yaptık. Kampanyamız tam 19 ay sürdü, çok zorlu bir mücadeleydi. Belediye Başkanımız Çetin Akın, Eşi Sabriye Akın, başkan yardımcılarımız ve bütün Turgutlu halkı bize sahip çıktı. Bütün dünyada sesimizi duyurduk. Hiç toplanmayan, toplanmayacak denilen, imkansız denilen para 1 milyon 820 bin dolar yani 34 milyon TL toplandı. Biz bu parayı topladık, salı akşamı itibariyle kampanyamız bitti. İstanbul’da ve sonrasında Dubai’de tedavi sürecimiz olacak. Tedaviden sonra İrem’in daha fazla güçlenmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ben evladıma anne olamamıştım, şu anda anne olduğumu öğrendim. Çok mutluyum, iyi ki varsınız” şeklinde konuştu.