#

Başkan Çetin Akın: “Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi projemizi Turgutlu’muza kazandırmış olmaktan dolayı gururluyuz”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezinin Temelini Attı

Turgutlu Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Mahallesinde hayata geçirilecek olan Taziye Evi Çocuk Kültür Sanat Merkezinin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Başkana yaptığı hizmetler için şükran borçluyum. Hepinizin huzurunda borçları ödediği, size hesap verdiği, yeni yollar yaptığı, yollarını asfaltladığı, Turgutlu'ya hizmet ettiği için teşekkür ediyorum” dedi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun mimarlığında ‘Martın sonu bahar’ diyerek çıktığımız bu onurlu yolda, tıpkı güzel ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Turgutlu’muzu da ‘Derman Belediyeciliği’ ile tanıştırmamızın üzerinden üç yıl geçti. Geçen üç yılda koşullar her ne olursa olsun Turgutlu’muz için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi projemizle de hayallerimizi bir adım daha gerçeğe dönüştürüyor olmaktan dolayı gururlu ve mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Turgutlu Belediyesinin Mustafa Kemal Mahallesine kazandıracağı Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezinin temel atma töreni gerçekleşti. Bir dizi ziyaretleri kapsamında Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezinin temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninde konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi projemiz ile kentimizin bir ihtiyacını daha karşılıyor, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızın en iyi koşullarda yetişmelerini sağlamanın en önemli adımlarından birini atıyoruz. Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezimizi Mustafa Kemal Mahallemize ve Turgutlu’muza kazandırmış olmaktan dolayı gururluyuz, heyecanlıyız ve çok mutluyuz” dedi.

“Hayallerimizi bir adım daha gerçeğe dönüştürüyoruz”

Başkan Çetin Akın konuşmasında ayrıca en büyük hayallerini bir bir gerçekleştirdiklerini de ifade ederek şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun mimarlığında ‘Martın sonu bahar’ diyerek çıktığımız bu onurlu yolda, tıpkı güzel ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Turgutlu’muzu da ‘Derman Belediyeciliği’ ile tanıştırmamızın üzerinden üç yıl geçti. Geçen üç yılda koşullar her ne olursa olsun Turgutlu’muz için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu topraklarda; eğitimde, kültürde, sanatta, sporda fırsat eşitliğini sağlayabilmek en büyük hayallerimizden biriydi. Bu hayallerimizin ilk adımlarını 2 bin öğrencimizin lise ve üniversite sınavlarına hazırlık süreçlerine destek olduğumuz TURBEM Merkezimiz ve bin kursiyerimizin 16 farklı branştaki kurstan yararlandığı Atatürk Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi projelerimizi hayata geçirerek attık. Öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın internete sorunsuz bir şekilde erişebilmeleri için 37 kırsal mahallemizde internet sorununu çözüme kavuşturduk. Bu hizmetimizden 23 bin hemşerimizin yararlanmasını sağladık. Sonrasında ise Manisa’nın tek kadın basketbol takımını ve kadın voleybol takımını kurduk. Bugün, temelini atacağımız Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi projesi sayesinde bu hayallerimizi bir adım daha gerçeğe dönüştürüyor olmaktan dolayı ayrıca gururlu ve mutluyuz.”

“Yazılacak pek çok başarı hikayeleri var”

Üç yıl boyunca hayata geçirilen projeleri ve çalışmaları törene katılan konuklara aktaran Başkan Çetin Akın, “Şimdi ise biliyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında yaşanacak uzun yıllar ve yazılacak pek çok başarı hikayeleri var. Aynı zamanda hepimizin ama hepimizin ülkemizi aydınlık yarınlara, o göreceğimiz güzel güneşli günlere taşıma sorumluluğu da var. Bizim yolumuz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Biz, Millet İttifakı ortaklığında Cumhuriyet Halk Partili yerel yönetimler olarak ‘Hak, hukuk, adalet’ diyerek Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyete ve tüm kazanımlarına koşulsuz şartsız sahip çıkan bir yönetim anlayışı hâkim kıldık. Bu anlayışı, çok yakın olduğumuz iktidara ulaştıktan sonra da ülkemizin tamamında hâkim kılacağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin ‘Herkes için hak, herkes için hukuk ve herkes için adalet’ diyeceğiz. Çünkü gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde bulunanlara karşı bizim birinci vazifemiz Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Çünkü bizim muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur! Bu ülkenin çocukları, gençleri, kadınları, anneleri, babaları, yaş almış büyükleri için, güzel Türkiye’mizin geleceği için Geliyor gelmekte olan, Geliyor gelmekte olan” dedi.

Temel atma töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Başkana yaptığı hizmetler için şükran borçluyum. Hepinizin huzurunda borçları ödediği, size hesap verdiği, yeni yollar yaptığı, yollarını asfaltladığı, Turgutlu'ya hizmet ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Merkezinin temel atma töreni konuşmaların ardından butona basılmasıyla sona erdi.

Temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Erdoğan Toprak, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Milletvekilleri, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP İlçe Belediye Başkanları Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek ve oda başkanları da katılım gösterdi.