Başkan Çetin Akın: “Tıkır tıkır çalışıyoruz, teker teker tamamlıyoruz”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, merkez ve kırsal mahallelerde sürdürülen çalışmaları incelemelerine devam ediyor. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’muza modern tesisler, modern yollar ve sokaklar kazandırmak için sahada çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kasabam hizmetin en güzelini hak ediyor” dedi.

Gerçekleştirdiği inceleme gezileriyle kentin farklı noktalarında yürütülen çalışmaları yakından takip eden Başkan Çetin Akın, geçtiğimiz gün mesaisini sahada noktaladı. Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş’ın eşlik ettiği saha incelemeleri kapsamında Başkan Çetin Akın, Derbent Mahallesi, Türkmen Yolu, Fatih Caddesi, Sığındere Sokak, Mehmetçik Sokak ile Barış Manço Parkı’nda devam eden yol yenileme, bakım, ağaç budama ve çevre düzenleme çalışmalarını takip etti. Başkan Akın ayrıca Fen İşleri Müdürü Elif Ceren Müftüoğlu ile Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala’dan süreç hakkında teknik bilgiler aldı.

Başkan Çetin Akın’dan Derbent Mahallesine asfalt müjdesi

Başkan Çetin Akın, Derbent Mahallesinde gerçekleştirdiği incelemeler sırasında ova yollarında asfaltlama çalışmalarının başlayacağı müjdesini paylaştı. Başkan Akın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Derbent Mahallemizde çiftçilerimiz için ova yolları çok önemliydi. Yaşanan yoğun yağışlar ova yollarımızı bozmuştu. İlk olarak dolgu malzememizi çekiyoruz. Sonrasında da hava sıcaklığı istediğimiz seviyeye geldiğinde asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Geçen yıllarda gerçekleştirdiğimiz 150 km’lik ova yolu asfaltlaması üzerine bu yıl 80 km yaparak Turgutlu Ovası’nın ana arterlerinde asfaltlanmamış ova yolu bırakmayacağız” dedi.

Başkan Çetin Akın, Turgutlu Belediyesinin kendi ekipleri ve imkanlarıyla yapılan çalışmaların yanı sıra geçtiğimiz aylarda temelleri atılan, inşaatın hızla devam ettiği Cuma Pazarı ile Çepnidere Mahallesine kazandırılacak Çok Amaçlı Salon ve Halı Saha projelerinin devam eden yapım çalışmalarını incelemelerde de bulundu.

Türkiye’de en hızlı biten projelerden bir tanesine daha tanık olacağız”

Çepnidere Çok Amaçlı Salon ve Halı Saha projesiyle Türkiye’de en hızlı biten projelerden bir tanesine daha tanık olunacağını ifade eden Başkan Çetin Akın,”Bundan yaklaşık 3 ay önce Çepnidere Mahallemizde temel atma töreni gerçekleştirmiştik. Yine Türkiye’de en hızlı biten projelerden bir tanesine daha tanık olacağız. Yaklaşık 2 ay sonra, yani 5 aylık süre içerisinde Çepnidere Mahallemizde atmış olduğumuz temeli nihayetine eriştireceğiz. Projenin bu denli kaliteli ve hızlı yürümesi bizleri çok mutlu etti” şeklinde açıklamada bulundu.

Başkan Çetin Akın’a inceleme ve kontrolleri sırasında eşlik eden Derbent Mahalle Muhtarı Ruhi Başkurt ve Çepnidere Mahalle Muhtarı İnan Girgin de çalışma ve hizmetlerinden dolayı Başkan Çetin Akın’a ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Kasabam hizmetin en güzelini hak ediyor”

Yapılan inceleme gezisi hakkında açıklamada bulunan Başkan Çetin Akın,”Devam eden projelerimizi, yol yapım ve ağaç budama çalışmalarımızı inceledik. Turgutlu’muza modern tesisler, modern yollar ve sokaklar kazandırmak için sahada çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kasabam hizmetin en güzelini hak ediyor. Her zaman ve her yerde söylediğimiz gibi; ‘Tıkır tıkır çalışıyoruz, teker teker tamamlıyoruz’. Kentimiz için sahada olmayı sürdüreceğiz” dedi.