#

Başkan Çetin Akın: “Türk Kadını Geleceğimize Işık Olmaktadır”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda Türk Kadınının çabaları ve katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Başkan Çetin Akın, kadınların büyük emek ve zorlukla kazandıkları hakların her zaman savunucusu olduklarını da ifade etti.

Başkan Çetin Akın’ın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Kadınına tanınan seçme ve seçilme hakkıyla kadınlarımız toplumumuzda hak ettikleri konuma yükselme imkanı elde etmiştir. Dünyanın birçok ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını elde eden Türk Kadını, büyük emekle haklarını korumak ve eşit şartlar altında yaşamak için önemli bir mücadele örneği göstermektedirler.

Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda kadınlarımızın çabaları ve katkıları yadsınamaz. Ulusal ve uluslararası alanlardaki başarılarıyla ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil eden Türk Kadını, geleceğimize de büyük bir umut ve ışık olmaktadır.

Kadınların toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel, bilimsel olmak daha birçok alanda çalışma ve başarılarının artmasını temenni ederek, kadınların büyük emek ve zorluklarla kazandıkları haklarının her zaman savunucuları olduğumuzu belirtiyor ve tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyorum.”