- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın: “Türk Kadını Geleceğimize Işık Olmaktadır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda Türk Kadınının çabaları ve katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Başkan Çetin Akın, kadınların büyük emek ve zorlukla kazandıkları hakların her zaman savunucusu olduklarını da ifade etti.
Başkan Çetin Akın’ın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı şu şekilde:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Kadınına tanınan seçme ve seçilme hakkıyla kadınlarımız toplumumuzda hak ettikleri konuma yükselme imkanı elde etmiştir. Dünyanın birçok ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını elde eden Türk Kadını, büyük emekle haklarını korumak ve eşit şartlar altında yaşamak için önemli bir mücadele örneği göstermektedirler.
Ülkemizin gelişimi ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması yolunda kadınlarımızın çabaları ve katkıları yadsınamaz. Ulusal ve uluslararası alanlardaki başarılarıyla ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil eden Türk Kadını, geleceğimize de büyük bir umut ve ışık olmaktadır.
Kadınların toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel, bilimsel olmak daha birçok alanda çalışma ve başarılarının artmasını temenni ederek, kadınların büyük emek ve zorluklarla kazandıkları haklarının her zaman savunucuları olduğumuzu belirtiyor ve tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyorum.”