Başkan Çetin Akın: “Ülkemize gelen bahar havası emekçilerimizin daha güzel bir Türkiye’de yaşayacağını müjdeliyor”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili duygu ve düşüncelerini yayınladığı mesaj ile paylaştı. Başkan Çetin Akın, “İnanıyorum ki haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği, işçilerimiz ve emekçilerimizin 1 Mayıs’ı bayram havası içerisinde geçirecekleri aydınlık günler çok yakın” dedi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birliğin, dayanışmanın, kardeşliğin ve baharın günüdür. 1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. 1 Mayıs alın terinin, emeğin günüdür. Hepimiz biliyoruz ki, emek olmadan hiçbir şey üretilemez. Emeğin önemi ve kutsallığı anlaşıldıkça; barışın, dayanışmanın ve demokrasi kültürünün egemen olduğu daha güzel bir dünyaya ulaşacağız.

Turgutlu Belediyesi olarak, her sektörden tüm emekçilerimizle birlikte daha güzel, daha mutlu ve daha adil yarınlara el ele, omuz omuza yürümek en büyük gayemizdir. Hedefimiz sosyal barışın sağlandığı ve sömürünün olmadığı güzel günleri yaşamak ve yaşatabilmektir.

“Emek en kutsal değerdir” sözüne olan inancımızla bugüne kadar işçisinden memuruna tüm çalışma arkadaşlarımıza değer verdik. Harcadıkları emek ve alın terine saygı duyduk. Mesai arkadaşlarımıza verdiğimiz değerin en önemli göstergesi olarak ücretlerini zamanında ve tam olarak ödemek her zaman önceliğimiz oldu. Göreve geldiğimiz günden bu yana emekçilerimizi ülkenin zorlu ekonomik koşullarına ezdirmeme gayretinde bulunduk. Emekçilerimizin yüzünü güldürecek sözleşmelere imza attık. Her zaman verilen mücadelenin destekçisi, işçi haklarının koruyucusu olmaya devam edeceğiz.

Ülkemize gelen bahar havası, emekçilerimizin daha güzel bir Türkiye’de yaşayacağını müjdeliyor. İnanıyorum ki haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği, işçilerimiz ve emekçilerimizin 1 Mayıs’ı bayram havası içerisinde geçirecekleri aydınlık günlerin de çok yakın olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum. Adil, eşit, özgür ve barış dolu güzel bir dünya umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlarım. Yaşasın 1 Mayıs!”