- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın: “Ülkenin geldiği durumu görün”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Nisan Ayı Meclis Toplantısında yaptığı açıklamayla akaryakıt ve elektrik başta olmak üzere meydana gelen zamların belediyeye olan etkisini meclis üyeleri ve kamuoyuyla paylaştı. Başkan Çetin Akın, “Bu şekliyle geçen yılki işleri yaparsak 70 milyon TL ekstra para lazım. Gelirlerimize sadece yüzde 18 zam gelmiş. Nasıl uçuracağız? Bu memleketi siz uçuruyorsunuz zaten” ifadelerini kullandı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısında enflasyon kaynaklı bütçe gider artışlarını paylaştı. İnsan Kaynakları, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Aşevi ve Hayır Merkezinin başlıca giderlerinde 2021 ve 2022 yılı arasında oluşan fiyat farklarını tek tek açıklayan Başkan Çetin Akın, aynı zamanda zamlardan sonra 2021 ve 2022 yılı arasında elektrik faturasında meydana gelen miktar farkını da paylaştı.
Başkan Çetin Akın konuyla ilgili olarak şu bilgileri aktardı:
“2021 yılında 136 milyon TL gerçekleşen bütçemizden 60 milyon 190 bin TL personel gideri olarak ödemişiz. Biz, eğer asgari ücrete bir daha zam gelmezse ve altıncı ayda yine gelecek olan zamları hesaplamazsak bu yıl 94 milyon 834 bin TL ödeyeceğiz. Fen İşleri Müdürlüğümüzde yalnızca akaryakıt fiyatlarını aldık. Fen İşleri Müdürlüğümüzde geçen yıl mazot için ödediğimiz para 1 milyon 239 bin TL. Bu yıl aynı işi yaparsak 8 milyon 766 bin TL ödeyeceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde toplama ihalemizi 469 bin TL’ye vermişiz. Bu ay yalnızca ödeyeceğimiz fiyat farkı 853 bin TL. Yani 469 bin TL’ye aldığımız ihaleye 853 bin TL fiyat farkı ödeyeceğiz. Toplamda yalnızca Temizlik İşleri Müdürlüğünde mazota ödeyecek olduğumuz fiyat farkı - mazot bu şekilde 21 TL olarak kalırsa -20 milyon 15 bin TL. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzde kullandığımız araçlara 6 milyon 572 bin TL mazot için ödemişiz. Şimdi, 7 milyon 360 bin TL ödeyeceğiz. Aşevi ve Hayır Merkezine 2021 yılında toplam 968 bin TL ödemişiz. Aynı malzemeleri alırsak 1 milyon 700 bin TL ödeyeceğiz.”
“Ülkenin geldiği durumu görün”
Başkan Çetin Akın ayrıca elektriğe gelen zamlardan sonra fiyat artışlarını da paylaşarak şu ifadeleri kullandı:
“Ülkenin geldiği durumu görün; en basit haliyle söyleyeceğim. Turgutlu Belediyesi, 2021 yılında 2 milyon 431 bin TL elektrik parası ödemiş. Bu yıl bu şekilde kalırsa, bir daha zam gelmezse 7 milyon 719 bin TL elektrik faturası ödeyeceğiz. Gelirlerimize yüzde 18 zam gelmiş. Nasıl uçuracağız? Bu memleketi siz uçuruyorsunuz zaten. Siz zaten uçurdunuz. Bu şekliyle geçen yılki işleri yaparsak bana 70 milyon TL ekstra para lazım. Nasıl çıkacağız işin içinden? Hep beraber kaynak yaratalım diyorum, hadi beraber yönetelim. Kaynak söyleyin bana, kaynak yaratalım.”