#

Başkan Çetin Akın: “Yalan, AKP ve MHP Turgutlu İlçe Başkanları’nın ortak dili olmuş!”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AKP ve MHP Turgutlu İlçe Başkanları’nın açıklamalarına yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Başkan Çetin Akın, “Dün hayata geçireceğimiz projelerimizi açıkladıktan sonra AKP ve MHP İlçe Başkanlarının yalanı, karalamayı ortak dil olarak kullanıp ilçemize kazandıracağımız hizmetlerin önüne geçme çabası nafiledir. Ellerinden yalan ve yanlış bilgilerle basın açıklaması yapma dışında bir şey gelmeyenlere ayıracağımız zaman bu kadardır. Biz Turgutlu’muza hizmet etmeye, yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Çetin Akın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yalan, AKP ve MHP Turgutlu İlçe Başkanları’nın ortak dili olmuş!

Belediyemiz meclis salonunda gerçekleşen ve MHP İlçe Başkanının canlı olarak takip ettiği meclis toplantımızdan sonra yaptığı bu açıklamayı esefle kınıyorum.

Dün gerçekleştirilen meclis toplantımızda gerginliğin asıl sebebi MHP İlçe Başkanı’nın da şahit olduğu gibi yardımların araştırılması değil komisyonunun genişletilip geçmiş dönemdeki özellikle İmar Müdürlüğünde yaşanıldığı iddia edilen yolsuzlukların da araştırılması önerimizdir. Meclis toplantısında ‘komisyon kurulmasın’ ifadesini hiçbir zaman kullanmadım.

MHP İlçe Başkanı’nın söylediği ‘hiç soruşturma başlatılmamıştır’ ifadesi tamamen yalandır. Şuan için MHP dönemi ile ilgili devam eden 4 dava dosyası bulunmaktadır.

Meclis toplantısında da ifade ettiğim gibi ilk meclis toplantısında çekimser oy kullanmak MHP dönemini aklamak değildir. O mecliste çekimser oy kullanmak her şeyi örtbas ettiğimiz anlamına gelmez. Yeşil alanlara verilen imar izinleri, o dönemde usulsüz verilen ruhsatlar benim tarafımdan iptal edilmiştir. Ayrıca bu konuların hepsiyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Soruşturmanın sonunda gerekli açıklamaları halkımızla paylaşacağız.

Yine MHP İlçe Başkanı’nın iddia ettiği gibi sahte diplomalı bir kişiyi memur yapan imza bana ait değildir. Bir memurun atama yetkisinin kimde olduğunu biraz yasaları okuyunca öğrenebilir. Kaldı ki söz konusu şahıs 2007 yılında MHP’nin ortağı AKP’nin belediyeyi yönettiği bir dönemde işe alınmıştır.

Hangisi başarısızlıktır? 2014-2019 yılları arasında Turgutlu Belediyesi’ne ait 219 mülkün satılması mı? Bu satışlara rağmen bırakılan 50.000.000 TL’lik borç mu? MHP’nin Belediyeyi yönettiği dönemde bir tane bile projeyi hayata geçirememek mi? İmar müdürlüğündeki şaibeler mi?

Biraz da bizim dönemimizden bahsedelim… Satmadık, aldık. Hiç kredi kullanmadan kendi kaynaklarımızla kurduğumuz asfalt şantiyesi ile 55 km yol yaptık. Yıllardır sorun olan Erbiller Sanayi Sitesi, Gıda Çarşısı, Koşukırı Çarşısı yollarını çözüme kavuşturduk. Asfalt yama makinesini Türkiye’de bir ilki başararak araç filomuza kazandırdık. 20.000.000 TL borç ödedik ve kendi ayakları üstünde duran bir belediye haline geldik. Belediyemize 10.000 m2 alan kazandırdık ve ödemesini yaptık. Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi, Atatürk Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, El Emeği Halk Pazarı, Atatürk Mahallesi Kültür ve Taziye Evi gibi projelerimizi hayata geçirdik.

Turgutluspor’umuza gelince göreve geldiğimiz ilk yıl takımımız şampiyonluğa ulaştı. Turgutluspor’un MHP’nin belediyeyi yönettiği dönemde hangi kaynaklarla yönetildiği halkımızın malumudur. Bu tür kirli ilişkileri bitirmek için profesyonel bir yönetim anlayışı ortaya koyduk.

Ergenekon Mahallesi Kavşağı ile ilgili Büyükşehir ve Karayolları’na bu projeyi birlikte hayata geçirmek adına yaptığımız tüm başvurular sonuçsuz kalmıştır.

Hem seçim meydanlarında hem de belediyeyi kazandıktan sonra ifade ettiğim gibi tüyü bitmemiş yetimin bir kuruşunu bile kimseye yedirmeyeceğim.

Dün hayata geçireceğimiz projelerimizi açıkladıktan sonra AKP ve MHP İlçe Başkanlarının yalanı, karalamayı ortak dil olarak kullanıp ilçemize kazandıracağımız hizmetlerin önüne geçme çabası nafiledir.

Ellerinden yalan ve yanlış bilgilerle basın açıklaması yapma dışında bir şey gelmeyenlere ayıracağımız zaman bu kadardır.

Biz Turgutlu’muza hizmet etmeye, yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla...”