#

Başkan Çetin Akın’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ziyaretleri

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Başkan Yardımcıları, Turgutlulu kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak çiçek hediye etti.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kadın Kolları Başkanlığının Orta Park’ta düzenlediği kahvaltı etkinliği ile Turgutlu Kaymakamlığının Saat Kulesi önünde gerçekleştirdiği programa katıldı. Başkan Çetin Akın, Saat Kulesindeki programa ve etkinliğe katılan kadınlara ve kadın personellere Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde yetiştirilen çiçekleri hediye ederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Başkan Çetin Akın Orta Park ve Saat Kulesi’ndeki programların ardından Turgutlu Belediyesi personelini ziyaret ederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadın personellere çiçek hediye eden Başkan Çetin Akın, çalışmaları ve emekleri için ayrıca teşekkür etti. Başkan Çetin Akın son olarak Turgutlu Belediyesi Nikah Salonu, Atatürk Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, TURBEM, Aşevi ve Hayır Merkezini de ziyaret ederek kadın personellere çiçek takdim etti.

“Kadınlara şiddetten uzak eşit, özgür ve mutlu hissedecekleri bir ömür diliyorum”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Tüm kadınların şiddetin her türlüsünden uzak ve yaşamın her alanında eşit, özgür ve mutlu hissedecekleri bir ömür dileyerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum. Hayatın her anını birlikte paylaştığımız kadınlara sadece bugün değil, yarın ve daima minnettar kalacağız!” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programlara Başkan Çetin Akın ile birlikte Eşi Sabriye Akın, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve Eşi Esra Eligüzeloğlu Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, CHP Turgutlu İlçe Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Doğrucu, İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Sivrikaya, İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Manolya Özkan, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esin Küçükler, Turgutlu Kent Konseyi temsilcileri ve muhtarlar katıldı.