#

Başkan Çetin Akın’dan Arazi Yolu Müjdesi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Davutlar Mevkisinde yer alan arazi yolları ile Setüstü Sokak ve Mehmetçik Sokakta incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın, arazi yolları ile ilgili de Nisan ayına kadar bitirileceği müjdesini verdi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser, Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin üç ayrı noktada gerçekleştirdiği çalışmalara ziyarette bulundu. İlk olarak Davutlar Mevkisindeki arazi yollarında asfalt çalışması için yapılan temizleme, dolgu ve zemin iyileştirme çalışmalarını inceleyen Başkan Çetin Akın çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol’dan bilgi aldı. Başkan Akın arazi yollarındaki incelemeleri sırasında vatandaşlarla da bir araya gelerek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Başkan Akın arazi yollarındaki çalışmaların ardından Mustafa Kemal Mahallesi Setüstü Sokakta yürütülen parke taşı döşeme ve Selvilitepe Mahallesi Atatepe arkası Mehmetçik sokak ve çevresinde bordür taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Akın ayrıca çalışmalara katılarak ekiplerle birlikte parke taşı ve bordür taşı döşedi.

Nisan ayına kadar arazi yollarımızda asfaltlama işini bitireceğiz”

Davutlar Mevkisi, Setüstü ve Mehmetçik sokaklarındaki çalışmaları hakkında konuşan Başkan Akın aynı zamanda üç farklı müjde de paylaşarak şu açıklamada bulundu:

“Söz verdiğimiz gibi arazi yollarında asfalt çalışması için temizleme, dolgu ve zemin iyileştirmelerine başladık. Asfalt şantiyemizi kurarak Nisan ayına kadar 50 km’lik tüm arazi yollarında asfaltlama işini bitireceğiz.
Ayrıca şehir içinde 70 bin m2, kırsal mahallerimizde 40 bin m2 parke taşı çalışmalarını önümüzdeki yıl içinde gerçekleştireceğiz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Davutlar mevkisindeki asfalt altyapı çalışmalarını, Setüstü Sokakta parke taşı döşeme çalışmasını ve Selvilitepe Mahallesi Atatepe arkası Mehmetçik sokak ve çevresinde bordür taşı döşeme çalışmasını Başkan Yardımcılarımız Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş Ser, Fen İşleri Müdürümüz İbrahim Tunçkol ile birlikte yerinde inceledik, son durum hakkında bilgi aldık. Ekiplerimize işlerinde kolaylıklar dilerim.”