- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın’dan Kurban Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajla tüm yurttaşların ve İnsan Aleminin Kurban Bayramını kutladı.
Kurban Bayramının tüm dünya ülkelerine barış, sağlık, huzur, hoşgörü getirmesini temenni eden Başkan Çetin Akın, ihtiyaç sahibi ailelere kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara “Kurban Bağışlarınız İhtiyaç Sahiplerine Aş Olsun” projesi aracılığı ile destek olmaya davet etti. Başkan Akın ayrıca bayramda bir araya gelecek ailelerin sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uyulması çağrısında da bulundu.
Başkan Çetin Akın Kurban Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Mübarek Kurban Bayramını idrak edeceğimiz dört günlük süre içerisinde başta Turgutlulu hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemize, tüm dünya ülkelerine hayırlı bayramlar dilerim. Kurban Bayramının evlerimize, işlerimize, Turgutlu’muza ve ülkemize bolluk bereket, sağlık, barış, huzur, sevgi ve hoşgörü getirmesini temenni eder, bayram vesilesiyle dargınlık ve küskünlüklerin yaşanmamasını, sevginin, paylaşma ve dayanışmanın manevi güzelliğinin yaşanmasını can-ı gönülden arzu ederim.
Kurban Bayramı paylaşmak, durumu olanın olmayana karşılık beklemeden yardım etmesi, veren elin alan eli görmemesi demektir. Turgutlu Belediyesi olarak ikinci kez başlattığımız ‘Kurban Bağışlarınız İhtiyaç Sahiplerine Aş Olsun’ projemizle Aşevi ve Hayır Merkezimiz aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerimize bağışlanan kurbanlıkları ulaştırıyoruz. Kurban Bayramı vesilesiyle bağışta bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımızı da paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın manevi hissini en güzel şekilde yaşamaya ve de yaşatmaya davet ediyorum.
Pandemi nedeniyle bu bayramda da bayram sevinçlerimize gölge düşmemesi adına ailemize, yakınlarımız ve sevdiklerimize zorunlu olarak aramıza mesafe koymamızı, kişisel hijyenimize dikkat etmemizi ve maske kullanmamız gerektiğinin önemine bir kez daha değiniyor, tüm vatandaşlarımızın, yurttaşlarımızın ve İnsan Aleminin Mübarek Kurban Bayramını yürekten kutluyorum”