Başkan Çetin Akın’dan Selvilitepe Mahallesi İle İlgili Açıklama

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Selvilitepe Mahallesinin su ve kanalizasyon sorunlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şehrimizin en hızlı büyüyen ve en büyük mahalleleri arasında yer alan Selvilitepe Mahallemizde plansız büyüme, çarpık kentleşme sonucu beklenenden kat ve kat konut ve nüfus artışına neden olmuştur. Bunların neticesinde su ve kanalizasyon sorunları baş göstermiştir. Su ve kanalizasyon sorunlarının çözümü Büyükşehir Belediye Kanunu gereği Büyükşehir sorumluluk alanına geçmiştir. Dört buçuk yıllık hizmet süremizin iki yılında ise tüm Türkiye’yi etkisine alan koronavirüs ile mücadele ettik ve bu yüzden yatırımlar gecikti. Televizyon programlarında ve katıldığımız büyükşehir meclis toplantılarında Selvilitepe Mahallemizin sorunları defalarca gündeme getirilmiş sonunda da yatırım planına alınması sağlanmıştır. Selvilitepe Mahallemizin sorunlarının çözümü için verdiğimiz mücadeleyi en iyi mahalle muhtarımız Sait Kaya bilmektedir. Alt ve üst yapı sorunlarını kökten çözecek şekilde çalışmalar başlamıştır. Bu süreçte rahatsızlık verilen bütün vatandaşlarımızdan anlayış beklemekteyiz. Bütün Selvilitepeli hemşehrilerimiz şunu bilmelidir ki bu çalışmalar Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır.
Geçte olsa bu yatırımı Selvilitepe Mahallesine yapan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz. Ayrıca Turgutlu Belediyesi olarak Selvilitepe Mahallemize söz verdiğimiz salon sporlarının yapılabileceği ve içerisinde yüzme havuzunun olduğu tesisimizin ihalesini gerçekleştirdik, en kısa zamanda da temel atma törenimizi gerçekleştireceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur...”