- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın’dan Toprak Kaymasından Etkilenen Vatandaşlara: “Yaralarınızı Birlikte Saracağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Selvilitepe Mahallesindeki bir inşaat alanında gece saatlerinde meydana gelen toprak kayması sonucu anında olay yerine giderek mahalle sakinlerinin yanında oldu. Başkan Çetin Akın aynı zamanda sabahın erken saatlerinde söz konusu inşaat alanında daire müdürleri ve teknik personelle birlikte incelemelerde bulundu.
Selvilitepe Mahallesinde bir inşaat alanındaki kazı çalışması sırasında toprak kayması meydana geldi. Toprak kaymasının oluştuğu alanda çökme tehlikesi bulunan 4 hane ise herhangi olumsuz bir durumun yaşanmaması adına tedbir amaçlı olarak boşaltıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, söz konusu olayın yaşanmasının hemen ardından Selvilitepe Mahallesine giderek evleri boşaltılan ve olaydan etkilenen vatandaşların yanında oldu.
Başkan Akın sabahın erken saatlerinde inşaat alanındaydı
Başkan Çetin Akın ayrıca sabahın erken saatlerinde toprak kaymasının yaşandığı noktada ilgili daire müdürleri ve teknik personelle birlikte incelemelerini detaylı bir şekilde gerçekleştirdi. Olaydan etkilenen vatandaşları da ziyaret eden Başkan Çetin Akın, eşi Sabriye Akın ile birlikte geçmiş olsun dileklerini iletti.
“Mağdur olan hemşehrilerimizin mağduriyetini gidermeyle ilgili ne gerekiyorsa yapacağız”
Mahalle sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi için tüm çalışmaların yapılacağını, inşaat çalışmasında yapılan bir hata varsa tespit edilerek gerekli sürecin başlatılacağını söyleyen Başkan Çetin Akın, “Selvilitepe Mahallemizde bir inşaat firması kazı çalışması yaparken su patlağına yol açmış. Tehlikeli gördüğümüz 4 ailenin evini boşalttık. Yapılan işlerle ilgili müteahhit firmanın yapmış olduğu hatalar varsa onlarla ilgili gerekli işlemler yapılacak. Burada mağdur olan hemşehrilerimizin can ve güvenliğiyle ilgili yapmamız gereken çalışmalar varsa hem büyükşehir belediyemiz ile hem de ilçe belediyesi olarak elimizden gelen bütün katkıyı sunacağız. Gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Hiçbir arkadaşımızı mağdur etmeden bu sorunu çözmeyle ilgili gayretlerimizi göstereceğiz. Şu kötü olayın içerisinde mutlu olduğumuz tek şey de bir can kaybının olmayışı, fiziksel olarak bir mal kaybının olmayışıdır. Teknik personellerimizle, mahalle muhtarlarımızla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Buradaki vatandaşlarımıza bir söz verdik. Biz, onların bildiği siyasetçilerden değiliz, üstüne basa basa söylüyorum. Turgutlu Belediyesi olarak mağdur olan arkadaşlarımızın, buradaki hemşehrilerimizin mağduriyetini gidermeyle ilgili de ne gerekiyorsa yaparak yaraları birlikte saracağız. Müteahhit firmanın yapmış olduğu bir hata var ise o hatanın da tespiti yapılarak gerekli sürecin başlatılacağı konusunda da kimsenin en ufak bir endişesi olmasın” dedi.