#

Başkan Çetin Akın’dan Zafer Bayramı Mesajı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki bağımsızlık mücadelesi sonucunda kazanılan zaferin yıldönümünü yaşamaktan dolayı gururluyuz.

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla yakılan bağımsızlık meşalesi, birçok aşamanın ardından artık 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’a taşınmıştı. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Kocatepe sırtlarından başlayan Büyük Taarruz karşısında düşman birlikleri kısa sürede dağıldılar ve zaferin yolu böylelikle açılmış oldu. 30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da işte bu büyük zafer kazanıldı. Tarihe altın harflerle yazılan bu zafer, milletimizin azim ve kararlılığını, bağımsızlık sevdasını bir kez daha ortaya koymuştur. Dumlupınar Meydan Muharebesi sonucunda Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlığını tüm dünyaya yeniden ilan etmiştir. Bu zafer, Atatürk’ün başlattığı millî mücadelenin nihaî hedefine ulaşmasını sağlamış ve böylelikle Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun da önü açılmıştır.

30 Ağustos 1922’de kazanılan mutlak zaferin ardından işgal altındaki vatan toprakları gün be gün düşman çizmelerinden temizlenerek 9 Eylül tarihinde de nihaî hedef olan Güzel İzmir’e ulaşılmıştır. Ne mutlu bizlere ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, onun İlkerleriyle gösterdiği hedefe ilerliyoruz. Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlığımız uğruna canlarını vermekten bir an olsun geri durmayan tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.