#

Büyük Şair Nazım Hikmet Doğum Gününde Şiirleriyle Anılacak

Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Doğa Kültür Yaşam Derneği (YAŞAMDER) tarafından düzenlenen etkinlikle Türk şiirinin büyük ustası Nazım Hikmet Ran, 120’nci doğum gününde şiirleriyle anılacak.

Mücadelenin, sevginin, aşkın, barışın şairi Nazım Hikmet Ran doğumunun 120’nci yılında özel bir etkinlikle anılacak. Turgutlu Belediyesi ve YAŞAMDER’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek anma programında büyük şairin hayatı, yazdığı şiirler ve şiirlerinden bestelenmiş eserleriyle anlatılacak. “120. Yaşında Nazım Hikmet Anma Programı” 15 Ocak Cumartesi günü saat 20:00’da Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Anma programına katılmak isteyen vatandaşlar için 15 Ocak Cumartesi günü saat 19:30’da Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünden, 22:30’da TUTSO önünden ücretsiz servis hizmeti sağlanacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Türk şiirini dünyaya tanıtan usta şair, büyük insan Nazım Hikmet’i 120. yaşında şiirleriyle, eserleriyle anacağız. Tüm hemşehrilerimizi cumartesi günü gerçekleştireceğimiz bu özel anma programına davet ediyorum” dedi.