#

Çamlıca Yolu Yeni Görünümüne Kavuştu

Turgutlu Belediyesinin, Çamlıca Yolu’nda kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği yol yenileme çalışmaları sona erdi. Hızlı bir şekilde tamamlanan Çamlıca Yolu’nda toplam 12 bin 500 metrekare parke döşemesi yapıldı.

Turgutlu Belediyesi, uzun yıllar boyunca yol sorunun yaşandığı Çamlıca Yolu üzerindeki yenileme çalışmalarını tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kasım ayında başlayan ve dört etap halinde sürdürülen yol yenileme çalışmaları kapsamında 6 bin 500 metrekare yol, 4 bin metrekare kaldırım, 2 bin metrekare bordür olmak üzere toplam 12 bin 500 metrekare parke taşı döşendi. Turgutlu Belediyesinin kendi ekipleri ve imkanlarıyla yapılan Çamlıca Yolu; yeni, modern ve güvenli bir görünüme kavuşmuş oldu.

Eren Bülbül Sokak yenileniyor

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çamlıca Yolu’ndaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Özyurt Mahallesi Eren Bülbül Sokakta yol yenileme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda söz konusu sokakta yol kaldırma işlemleri gerçekleştiriliyor. Ardından araç ve yaya yolunda toplam 3 bin metrekare parke döşenmesi planlanıyor.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı güzergahlardan biri olan ve yıllardır unutulan Çamlıca Yolu’nda yol yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Öz kaynaklarımızla hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan vatandaşlarımız ve çevre esnafımız oldukça memnun. Başkanımız Çetin Akın’ın önderliğinde kentimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.