#

Can Dostların Mama İhtiyacı “Mama Üretim Tesisi”nden Sağlanacak

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sokak hayvanlarının mama ihtiyacını karşılamaya yönelik kurulan Mama Üretim Tesisini ziyaret ederek deneme çalışmalarını takip etti.

Turgutlu Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde kurulan Mama Üretim Tesisinde kamu kurum ve kuruluşları ile restoranlardan toplanan atık gıdalar makinelerde işlenerek mamaya dönüştürülecek. Üretilen mamalarla sokakta yaşayan sevimli dostların beslenme ihtiyacı sağlanmış olacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Meclis Üyeleri Muhammet Naci Tunçel ve Olcay Özsürücü ile birlikte Mama Üretim Tesisini ziyaret etti. Başkan Çetin Akın ve beraberindeki heyet, denemelerin yapıldığı mama üretim çalışmalarını inceleyerek ekiplerden süreç hakkında bilgi aldı.

Başkan Akın’dan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde inceleme

Başkan Çetin Akın, Mama Üretim Tesisinin ardından Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Mama Üretim Tesisi sayesinde hem sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanacağını hem de tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Çetin Akın, “Turgutlu'muzda sokakta yaşayan can dostlarımız için Mama Üretim Tesisimizi faaliyete geçireceğiz. Atık gıdaların geri dönüşümüyle oluşturulan mamaların deneme çalışmasını gerçekleştirdik. Bu önemli projemiz ile hem can dostlarımızın ihtiyacını karşılayacağız hem de tasarruf edeceğiz. Sevimli dostlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.