Çocuk Kültür Sanat Merkezi Öğrencileri Yüzme ile Tanıştı

Turgutlu Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi ilklerin adresi olmaya devam ediyor. Okul öncesi eğitimi ücretsiz vererek Türkiye’de bir ilke imza atılan Çocuk Kültür Merkezinin öğrencileri ‘İlk Havuzum’ projesi ile sıcak yaz günlerinde havuzla tanıştılar.

Turgutlu Belediyesinin imza projeleri arasında yer alan Çocuk Kültür Sanat Merkezinde eğitim gören minik öğrenciler “İlk Havuzum” projesi ile yüzme ile tanıştılar. Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen proje kapsamında Çocuk Kültür Sanat Merkezinde eğitim gören çocuklara, alanlarında uzman eğitmenler tarafından su sporları ve yüzme teknikleri ile ilgili bilgi verildi. Çocuklar kendileri için ayrılan özel bölümde hem öğrendiklerini uygulama imkanı buldular hem de gönüllerince bir gün geçirdiler. İlk kulaç deneyimlerini Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile birlikte yaşayan miniklerin sevinçleri görülmeye değerdi.

“İlk Havuzum” projesi ile yüzme sporu ile tanışan öğrencilerle bir araya gelen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın,  “Mustafa Kemal Mahallemizde, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştik ve yaklaşık 150 çocuğumuza ücretsiz kreş eğitimi vermiştik. Kreşimizde ihtiyaç duyulan kurslar ve ücretsiz olarak üç öğün yemek veriyorduk. Bugün öğrencilerimizi havuzla tanıştırıyoruz. Bu sayede ilklerin projesi kendi bünyesinde bir ilke daha imza atmış oldu. Çocuklarımızı geleceğe dolu bir şekilde hazırlıyoruz” dedi.