#

Fatih Sanayi Sitesi’nin Yol Sorunları Çözülüyor

Turgutlu Belediyesi, Fatih Sanayi Sitesi’nde ve kent genelinde asfalt yama ile asfalt serim çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Türkiye’de bir ilk olan soğuk asfalt yama aracıyla yol sorununu en hızlı ve etkili şekilde çözen Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Fatih Sanayi Sitesi’nde asfalt yama çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar kapsamında ekipler, uzun yıllardır meydana gelen yollardaki bozulmaları asfalt yama ile kapatarak vatandaşların hizmetine sunuyor. Güvenli ve konforlu ulaşım için yüksek bir tempoyla başlayan çalışmaların bu hafta içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Kent genelindeki cadde ve sokaklarda da asfalt çalışmalarına devam eden ekipler, Ergenekon Mahallesi Sekip Seçkin Sokakta asfalt serim çalışmalarını gerçekleştirdi.

Halı sahalarda Sona Gelindi

Turgutlu Belediyesi, spor kenti olma yolunda başladığı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kent genelinde dört farklı noktada başlattığı futbol sahaları yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İstasyonaltı Mahallesinde yürüttüğü çalışmalarda çim zeminli futbol sahası ile birlikte soyunma odası, kafeterya ve diğer bölümlerin yer aldığı halı saha alanında 1200 m2’lik parke döşeme ve bordür çalışmasına gün boyu devam etti.

Asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Turgutlu’muzda bozulan yolları tespit ederek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Vatandaşlarımıza kaliteli, güvenli ve konforlu bir ulaşım ağı oluşturmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu sıcak havalara rağmen özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür eder, kolaylıklar dilerim” dedi.