- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Fotoğraf Kursiyerlerine Ahmet Hamdi Bey Anlatıldı
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Turgutlu Kent Müzesi’nde ziyaretçilere aktarılan ilçenin sembollerinden birisi olan Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey, bu kez Halk Eğitimi Merkezinin fotoğrafçılık kursiyerlerine aktarıldı.
İlçe Halk Eğitimi Merkezinin fotoğrafçılık kursunun talebi üzerine Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla tarafından kursiyerlere Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey hakkında bir sunum yapıldı. 1928 yılında Turgutlu’ya gelerek burada fotoğrafçılığa başlayan Ahmet Hamdi Bey (Yenice), ilçenin 1930’lu ve 40’lı yıllardaki sosyal ve kültürel yaşamından günümüze kalan belge niteliğindeki fotoğraflarıyla tanınıyor. Aynı zamanda müzisyen olan Ahmet Hamdi Bey, çok yönlülüğü ile de ilçenin uzun bir dönemine damga vurmuş durumda. Turgutlu Kent Müzesi’nin birkaç farklı noktasında değinilen Ahmet Hamdi Bey, fotoğrafçılık kursiyerlerine yaşamı ve eserlerinden örneklerle aktarıldı. Sunumda Ahmet Hamdi Bey’in belgesel fotoğrafçılık ve fotoğrafın belgesel değeri konularındaki değeri üzerinde ayrıca durulurken fotoğraf çözümlemeleri ile sunum tamamlandı.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Kent tarihimizin en önemli isimlerinden biri olan, çektiği fotoğraflar ve bıraktığı eserlerle geçmişimizi bugünlere aktaran Ahmet Hamdi Bey’in gençlerimiz tarafından tanınmasını sağlayan Kent Müzesi Sorumlumuz Mehmet Gökyayla ve bu önemli sunumda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.